19 Eylül 2018

FİLİSTİNLİLER’İ ACIMASIZCA KATLEDEN İSRAİL KINANDI: İSRAİL’E SERT TEPKİ


ABD'nin Büyükelçiliğini Kudüs'e taşımasını protesto eden Filistinliler’e İsrail tarafından yapılan ve 60 kişinin şehit olduğu saldırısı AKM önünde düzenlenen bir toplantıyla sert bir şekilde kınandı.

LANETLENMİŞ İSRAİL DEVLETİ
AKP ve MHP İl Yöneticileri, belediye başkanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşların katıldığı programda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, insanlığın tarihin gördüğü en ahlaksız katliamlardan birine şahit olduğunu belirtti. Toçoğlu  " Ne yaparlarsa yapsınlar, bu ümmeti Filistin meselesi konusundaki haklı ve meşru müdafaasından vazgeçiremeyecekler. Bu lanetlenmiş İsrail Devleti'nin yapmış olduğu terör saldırısını lanetliyoruz." diye konuştu.
FİLİSTİN YALNIZ DEĞİLDİR
Partililer adına açıklama yapan AKP  İl Başkanı Fevzi Kılıç, Amerika'nın büyükelçiliğini Kudüs'e taşımasını, İslam'ın ilk kıblesi, kadim Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma girişimini kabul etmediklerini söyledi. Amerika ve İsrail'in barışın şehri olan Kudüs'ü kana bulamasını uluslararası hukuku vahşice çiğnemesini en güçlü şekilde lanetlediklerini belirten Kılıç, "Kudüs Müslümanların kırmızı çizgisi, insanlığın kadim silueti, bağımsız Filistin devletinin başkentidir. Filistin ve Filistinliler asla yalnız değildir." dedi. 

ABD'nin Tel Aviv Büyükelçiliğini Kudüs'e taşımasının ardından Gazze sınırında Filistinlilerin şehit edilmesine tepkiler büyüyor. Çok sayıda Filistinli’nin şehit olduğu saldırıların ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, AKP İl Başkanı Fevzi Kılıç, MHP İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, STK’lar, ilçe belediye başkanları ve vatandaşların katılımıyla AKM önünde basın açıklaması düzenlendi. ‘İsrail’e Lanet Filistin’e Destek’ sloganlarının atıldı.
HAKLI VE MEŞRU MÜDAFAA
Protesto gösterisinde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, yaşanan olayın insanlık tarihinin en ahlaksız katliamı olduğunu ifade etti. Her zaman olduğu gibi Ramazan ayının arifesinde İsrail’in 60 Filistinliyi katlettiğini ifade eden Toçoğlu, “Filistin meselisinde ki haklı ve meşru müdafaamızdan vaz geçmeyeceğiz. İlimizde toplumumuzun herkesi İsrail’i lanetlemek için bir araya geldi. İsrail devleti, sadece Müslümanların değil, insanlığın düşmanıdır” dedi. Toçoğlu’nun konuşmasının ardından AKP İl Başkanı Fevzi Kılıç basın açıklamasını okudu.
YILMAZ SAVUNUCU
AKP İl Başkanı Fevzi Kılıç, “ABD’nin  Büyükelçiliğini Kudüs’e taşımasını, İslam’ın ilk kıblesi, kadim Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma girişimini kabul etmemiz mümkün değildir. Bu girişim bizim için yok hükmündedir. Çok güçlü uluslararası meşruiyeti olan bunca karara rağmen hakları ihlal edilen Filistinli kardeşlerimizin, onurlu davalarını savunurken İsrail’in eli kanlı katilleri tarafından şehit edilişini içimiz kan ağlayarak takip ettik.. Kudüs Müslümanların kırmızı çizgisi, insanlığın kadim silueti, bağımsız Filistin Devleti’nin başkentidir. Filistin ve Filistinliler asla yalnız değildir. Türkiye, Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde mazlumun yanında durmaya, hakkın, adaletin ve vicdanın yılmaz savunucusu olmaya devam edecektir” dedi.  
16 Mayıs 2018 , Çarşamba Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI