ENGELLİLER GÜNÜ BURUK KUTLANDI16 Mayıs 2018, Çarşamba

Hendek Belediyesi tarafından 10-16 Mayıs tarihleri arasında Engelliler Haftası olması nedeniyle Engelliler Şenliği programı düzenlendi. Filistin’de yaşanan üzücü olaylardan dolayı yas ilan edilmesiyle birlikte, program buruk geçti. Program öncesi Hendek Belediye önünden Osman Yılmaz Caddesi’ne kadar farkındalık yürüyüşü yapıldı. Yürüyüşte yanlış park edilen araçlara uyarıcı yazılar koydular.
GENİŞ KATILIM
Atatürk Parkı’nda düzenlenen programa, Kaymakam Orhan Burhan, Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Şenay Sakal, Başkan Yardımcıları Sinan Baylan, Ahmet Kavakçı, AKP Hendek İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu, MHP İlçe Başkanı Turgut Babaoğlu, AKP İlçe Birimleri, belediye meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, muhtarlar, Hendek Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrenci ve öğretmenleri, Gelişimsel Yaklaşım Okulu öğrencileri ve Hendek’teki engelli vatandaşlar katıldı.
FİLİSTİN’DE ÜZÜCÜ OLAY
Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, Engelliler Haftasını kutlayarak “Bu yıl da belediye olarak bir kutlama programı hazırladık fakat Filistin’de gerçekleşen üzücü olaydan dolayı yas ilan edildi ve programımızda değişiklik yaptık. Bir yerde yas var iken kutlama yapamazdık, bunu anlayışla karşılayacağınıza inanıyorum. Ben Filistin’de hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet yakınlarına sabır diliyorum “ ifadelerini kullandı.YAKINDAN GÖRME
Başkan Püsküllü konuşmasının devamında, belediye olarak engelli vatandaşlar için hayata geçirdikleri projeler ve çalışmalar hakkında bilgi verdi. Püsküllü son üç yıldır, engelli ve yaşlı vatandaşlara evlerinde verdikleri hizmetinde başarı ile devam ettiğini ve takdir gördüğünü ifade etti. Püsküllü yapılan yürüyüşte, engelli vatandaşların sosyal hayatta, yaşadıkları problemleri de yakından görme fırsatı yakaladıklarını ifade ederek, “onlara destek olmaya devam ediyoruz” dedi. Püsküllü Ramazan ayının hayırlı olması dileklerinde bulunarak katılımlarından dolayı engelli vatandaşlara, ailelerine ve öğretmenlere teşekkür etti.
DİKKAT EDECEĞİZ
Kaymakam Orhan Burhan da bir konuşma yaparak “ Engellilerimizin yaşadıkları sıkıntı ve zorlukları bizler de hissediyoruz. Sizlerle birlikte yapmış olduğumuz kısa yürüyüşte, araçların yanlış park etmeleri, motosikletlerin yanlış yerlere bırakılması nedeniyle engelli kardeşlerimizin yolda yürüyemez hale geldiğini gördük. Bu gibi etkinliklerde yaşadığımız sıkıntıları görme fırsatı buluyoruz. İnşallah bundan sonra araç parklarımıza biraz daha dikkat edeceğiz. Yapılan yanlışlıkların düzeltilmesi adına bu özel haftanın vesile olmasını diliyorum” dedi.
PROGRAM İÇERİĞİ
Programda, Hendek Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencilerinden oluşan Mehteran Takımı gösterisi ve yine Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencilerinin kendi el emekleri tablo, resim ve elişlerinin olduğu sergi büyük beğeni topladı. Programda çocuklar, Nasrettin Hoca, Hacivat Karagöz ve masal kahramanları eşliğinde eğlendiler. Çocuklara balon hediye edilerek yüz boyama etkinliği yapıldı ikramlarda bulunuldu. 

Bu haber toplam 7067 defa okundu.