TATANGALAR’DAN GÜRSES’E İSTİFA ÇAĞRISI16 Mayıs 2018, Çarşamba

Sakaryaspor’da yaşanılan yönetim krizinde 5 isim istifa etmişti. Tatangalar, Başkan İsmail Gürses’i sert dille eleştirerek istifaya davet etti. Kamuoyu İsmail Gürses’ten açıklama bekliyor.

Tatangalar yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Değerli Sakaryasporlular;

Bandırma gibi zorlu bir virajı aşmanın mutluluğunu malesef 24 saat yaşayamamaktayız!

Sezon başından beri kriz yönetemeyen Sakaryaspor yönetim kurulu başkanı Sayın İsmail Gürses bizlere ve bu şehire derhal açıklama yapmalıdır.

Şehrin kenetlendiği Bandırma karşılaşması öncesi yönetim kurulundan istifasını veren iki yöneticinin, Bandırma maçının kazanılmasından sonra istifalarının kabul edilmediğinin internet haber sitelerince duyurulması çok büyük bir kaos ortamı yaratmıştır.

Yönetim kurulu başkanı İsmail Gürses’e,tribün liderlerimiz tarafından ulaşıldığında “benim bilgim yok” cevabını vermiştir.Sakaryaspor klübü başkanının haberi olmadan nasıl böyle bir karar alınır, nasıl böyle bir açıklama yapılır! Durumun vahimiyetini, o makamın nasıl ayaklar altına alındığı siz değerli kamuoyunun taktirine bırakıyoruz!

Kendisinden talebimiz ; Bu açıklama bilgisi dahilinde yapılmadığını yazılı olarak Sakaryaspor internet sitesinden kamuoyuyla ve bizlerle paylaşmasıdır.Aksi halde bu durumda başkanlık koltuğunda kaos ortamını yönetemediği, hakkaniyetle görevini yerine getiremediği anlamış bulunmaktayız.

Bu nedenle İsmail Gürses’i İSTİFA’ya davet ediyoruz.

Futbolcularımızla birlikte şampiyonluğa inanan siz değerli büyük Sakaryaspor taraftarının bu ortamda ne kadar başarılı olabileceğini dosta düşmana göstereceğiz...

İNANANLAR ASLA KAYBETMEZ!”

 

 

Bu haber toplam 10588 defa okundu.