24 Eylül 2018

AZİZ ÖĞÜTLÜ: GÜLER YÜZLÜ OLUN


Hastane başhekimleriyle Pamukova’da toplanan İl Sağlık Müdürü Öğütlü, tıbbi sekreterlerin ve yardımcı sağlık personelinin vatandaşa güler yüzlü davranmasını isteyerek, başhekimlerin gerekli uyarıları yapmasını istedi

İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü, kamu hastanelerinin başhekimleriyle Pamukova’da bir araya geldi. Pamukova Devlet Hastanesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıda, kamu hastanelerinin işleyişi ve mali işleriyle ilgili değerlendirmelerde bulunuldu. Toplantı, Pamukova Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Mehmet Durmuş’un sunumuyla başladı.
HASTANELER YENİLENDİ
İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü, ilçe hastanelerinin güçlenmesi noktasında Sağlık Bakanlığı tarafından ilimize önemli yatırımlar yapıldığını belirterek, “Daha önce yenilenen Akyazı, Hendek, Karasu, Kocaali, Sapanca, Kaynarca, Geyve ilçelerimiz ile Ağız ve Diş Sağlığı Hastanemiz yeni hastane binalarına kavuştu. Şimdi Toyotasa İlk Yardım Hastanemizle birlikte Pamukova ve Ferizli’de de iki yeni hastane binası yapılıyor. Pamukova yıllardır özlemini duyduğu, fiziki şartları ve donanımı iyi bir hastaneye kavuşacak. Bu yatırımlarla birlikte ilçe hastanelerimizde fiziki anlamda eksiklik kalmayacak.” diye konuştu.
GÜLERYÜZLÜ OLUN
Hastanelerde tıbbi sekreterlerin ve yardımcı sağlık personelinin vatandaşa güler yüzlü davranmasının önemine değinen Öğütlü, “Hastayı ilk karşılayan tıbbi sekreterlerimiz. Onların güler yüzlü ve sabırlı olması yaşanması muhtemel birçok sorunun oluşmasını önlüyor. Güler yüzlü ve anlayışlı bir tavır olmadığında iletişim bozuk oluyor ve hasta öfkelenerek başka sorunların yaşanmasına neden oluyor. Bu konuda hastane yöneticilerimiz gerekli uyarıları sıkı sık yapmalı” dedi.
SİGARA YASAKLANMALI
İlçe teşkilatlarının etrafında dumansız hava sahasını simgeleyen sarı çizgilerin çekilmesini isteyen Öğütlü, “Binaların etrafında sigara tiryakilerinin oluşturduğu görüntü hiç hoş değil. Bu aynı zamanda binalara girip çıkan sigara içmeyen vatandaşları da pasif içici haline getiriyor. Bu yönde Bakanlığımızın da bir çalışması olmuştu. Sağlık tesislerimizin etrafında da dumansız hava sahası oluşturup, sigara içilmesini engelleyeceğiz.” şeklinde konuştu.
RANDEVULAR KOLAYLAŞTI
Toplantıda söz alan Sakarya Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi (SADSH) Başhekimi Metin Çoban, MHRS üzerinden randevu alımıyla ilgili yaşanan sıkıntıyı yaptıkları çalışmalarla aştıklarını dile getirdi. Çoban, MHRS üzerinden SADSH’ye artık randevu alınabildiğini ifade ederek “Normalde vatandaşımız yoğunluk nedeniyle randevuları çabucak doldurduğu için MHRS den randevu almak çok zordu. Klinik sayımızı diş hekimlerimizin destek ve katkılarıyla artırdık ve bu sayede MHRS üzerinden randevu alına bilirlik durumumuzu daha iyi hale getirdik” dedi.
18 Mayıs 2018 , Cuma Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI