19 Ağustos 2018

ERCAN YILMAZ: TARİHTEN DERS ALMIYORUZ


Adabilim Okulları tarafından düzenlenen Yedincioğul kitap fuarı edebiyatımızın önemli yazarlarını öğrenciler ile buluşturmaya devam ediyor.

Fuarın geçtiğimiz günkü konuğu Sakaryalı şair ve yazar Ercan Yılmaz oldu. Okulun kitap tahlili salonunda Anadolu Lisesi öğrencileri ile ‘Şiir ve Medeniyet’ üzerine bir söyleşi gerçekleştiren Ercan Yılmaz şiirin toplum ve devlet üzerindeki etkilerine dikkat çekerek “Dil ile din etle tırnak gibidir. Bugün Yunus Emre şiirleri olmasaydı başka bir Türkçe konuşuyor olabilirdik.
ŞAİR PADİŞAHLAR
Anadolu’nun Müslümanlaşması şiir ile olmuştur. Dikkat ediniz Osmanlı’da padişahların tamamına yakını şairdir. Şiir olmadan devletin bekası mümkün değildir. ” dedi. Tarihten ders alınmadığını da ifade eden Ercan Yılmaz “Tarihten ders alınsa tekerrür etmezdi. Batı tarafından bilinçli bir şekilde yürütülen fiziksel sömürü azalsa da kültürel sömürü devam ediyor. Tarih boyunca aynı senaryoların tekerrür ettiğini görüyoruz” dedi.
28 Mayıs 2018 , Pazartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI