16 Ağustos 2018

BAŞKAN YILMAZER BASINLA BULUŞTU


Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer basınla bir araya geldiği iftar yemeğinde 4 yıllık hizmet süresini değerlendirdi.

Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer basınla bir araya geldiği iftar yemeğinde 4 yıllık hizmet süresini değerlendirdi. Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer, 4 yıllık hizmet süresini değerlendirmek ve hayata geçirilen projeleri açıklamak için basın mensuplarıyla iftar yemeğinde buluştu. 4 yıl boyunca birçok önemli projeyi hayata geçirdiklerini söyleyen Başkan Yılmazer, 4 yıllık süreç içerisinde hizmete 4 elle sarıldıklarını ifade etti.  Başkan Yılmazer, Sapanca’nın daha hızlı büyüyebilmesi, gelişmesi için görevden ve zorluklardan kaçmadıklarını belirterek, “Adaylık sürecimde 5 yıllık periyot içerisinde Sapanca’mıza yapacağımız projeleri duyurmuştuk. Bu kapsamda 2014’te seçim kitapçığımızı önümüze koyduk ve hiçbir zaman kitapçığımızda bulunan projeler rafa atılmadı. Sürekli açtık, vermiş olduğumuz sözleri bir bir yerine getirmenin mutluluğu ve gururunu yaşıyoruz” dedi.
HIZLI VE KALİTELİ
4 yıl boyunca hizmeti vatandaşa en hızlı ve kaliteli bir şekilde ulaştırma çabasıyla ettiklerini aktaran Yılmazer, “2014’te göreve geldiğimizde, çalışmalarımızdaki ana eksen olarak insan ve kent odaklı stratejik planlamanın sürdürülmesi olmuştur. Biz bunu terazinin iki kefesi olarak tanımlıyoruz. Ne sadece insan, ne sadece kent tek başına anlamlıdır. Kente anlam katan insan; insanın yaşamını şekillendiren ise yaşadığı kentin imkanlarıdır. Sadece kenti ele alıp, burada yaşayanların isteklerini göz önüne almasaydık, yaşam alanlarının bir ruhu olmayacaktı. İlçemiz için yaptığımız her hizmetin merkezine de insanı odaklı olmasına önem gösterdik. Yaptığımız çalışmalarda muhtarlarımıza, STK’larımıza, mahalle sakinlerimize, ilgili kurum ve kuruluşlara, anketlerle görüş ve düşüncelere başvurduk. Açıklığı, şeffaflığı ve hesap verebilirliği ilke edindik. 4 yılda hizmeti vatandaşımıza en hızlı ve kaliteli bir şekilde ulaştırma çabasıyla hizmet ettik. Belediyemizce hazırlanan ‘Sapanca Sanat Sokağı’, ‘Kurtköy Deresi Vadisi Rekreasyon Mikro Hes Projeleri’ ile etkin belediye proje ödüllerine layık görüldük. 2014-2018 yılların da hayata geçirdiğimiz çok sayıda proje ile Sapanca’mıza sosyal, kültürel alanda dinamizm kazandırdık Restorasyon projelerimiz ile Sapanca’nın önemli alanlarını değiştirecek, ilk ve örnek birçok projelere imza attık. 2018-2019 hizmet yılında da Sapanca Belediyesi, kazanacağı özelliklerle klasik belediye tanımlamasının ötesine çıkacaktır. Çünkü Sapanca bundan böyle sadece Sakarya’nın değil, dünyanın da ilgi odağındaki bir kent olma işlevi kazanacağı hizmet ve projelere ev sahipliği yapacaktır. Biz bu geçtiğimiz süre boyunca hizmete 4 yılda, 4 elle sarıldık” diye konuştu. 
ESNAFI ZİYARET ETTİK

Halkımızla iç içe olarak her Salı sabahı esnaflarımızı ziyaret ettik, halk toplantılarında halkın istek ve önerilerini dinledik. 100 yılık hayali gerçekleştiriyoruz. Kırkpınar Hasanpaşa ve Mahmudiye Mahalleleri arasında yapılması planlanan teleferik ile Sapanca yurtiçi ve yurtdışından gelecek kitleler için daha cazip bir hal alacak. Yapılacak teleferik ile turistlerin tepeye daha kolay ulaşması sağlanacak ve misafirlerin muazzam bir Sapanca’nın manzarasına tanık olmalarına vesile olacaktır. Bu proje sadece Sapanca’ya değil Sakarya ve çevre il-ilçeler içinde büyük bir kazım projesi olacaktır” şeklinde konuştu.
31 Mayıs 2018 , Perşembe Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI