21 Ocak 2019

ERDOĞAN ESKİ STAT ARAZİSİNİN HALKIN KULLANIMINA AÇILACAĞINI SÖYLEDİ
: MİLLET BAHÇESİ SÖZÜ


Miting için ilimize gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, eski stat arazisinin yerine Millet Bahçesi yapılacağını söyledi. Erdoğan, Başkan Toçoğlu’na da beton yerine yeşilin ağırlıkta olduğu bir park projesi hazırlaması için de talimat verdi

SAKARYA HEP YANIMIZDA
Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 24 Haziran seçimleri öncesinde dün miting için ilimize geldi. Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen mitingde  konuşan Erdoğan, Sakarya'nın bugüne kadar hep yanlarında olduğunu, yola Sakarya ile çıktıklarını, bugüne kadar ne yaptılarsa Sakarya ile yaptıklarını söyledi. Erdoğan, “Eğitimde yapıyoruz, sağlıkta, yapıyoruz. Adalette, emniyette, ulaşımda, turizmde yapıyoruz” dedi.
SAĞLIKTA EKSİKLER VAR
Sakarya’da sağlık alanında yapılan yatırımlardan bahseden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Her gün 6-7 kişinin teşhis ve tedavisi için şehir dışına sevk ediliyor olması, tüm bunlara rağmen Sakarya'nın sağlık alanında hala eksikleri olduğunu gösteriyor. Bunun için şehir hastaneleri projemizde Sakarya'yı da unutmadık. 1000 yataklı Sakarya Şehir Hastanemizin proje çalışmaları bitmek üzere. İnşallah en kısa sürede onun da ihalesini yapıyoruz" dedi.
HEMEN PROJE BAŞLASIN
Sakarya'da eski stadın yerine Millet Bahçesi yapılacağını açıklayan Erdoğan, “Erdoğan, "Alacaksınız çoluğunuzu, çocuğunuzu yanınıza hep beraber gidin orada çimlerin üzerinde yuvarlanın. İngiltere'nin Hyde Park'ı varsa bizim de Sakarya'da Millet Bahçemiz var. Zeki Başkan'a sesleniyorum, hemen proje çalışmaları başlasın. Ama beton ağırlıklı değil, yeşil ağırlıklı, çınar ağırlıklı. Muhteşem bir proje süratle hemen başlatacağız" şeklinde konuştu.

İlk Yenihaber yazmıştı
Gazeteniz Yenihaber, 25 Mayıs Cuma günü yaptığı haberde konuyu, ‘Biz de istiyoruz’ manşetiyle gündeme taşımıştı. Eskişehir, Gaziantep ve Sivas’ın ardından Sakarya’ya da millet bahçesi sözü verilmesi vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sorunla yakından ilgilenmesinin sevindirici olduğunu dile getiren vatandaşlar, Millet Bahçesi’nin şehre büyük fayda sağlayacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 24 Haziran seçimleri öncesinde miting için ilimize geldi. Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen ve mitingde AKP Genel Başkan Yardımcıları, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat AlbayrakAKP SKM Başkanı Ali İhsan Yavuz, Milletvekilleri, AK Parti Milletvekili Adayları Çiğdem Erdoğan Atabek, Ali İnci, Ekrem Yüce, Lütfi Bayraktar, Kenan Sofuoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, AKP İl Başkanı Fevzi Kılıç, ilçe başkanları, ilçe belediye başkanları ve onbinlerce Sakaryalı yer aldı.
SAKARYA’DAN DESTEK İSTEDİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sakarya'nın bugüne kadar hep yanlarında olduğunu, yola Sakarya ile çıktıklarını, bugüne kadar ne yaptılarsa Sakarya ile yaptıklarını söyledi. İktidarları döneminde yaptıkları hizmetleri anlatan Erdoğan, Bütün bu başarılarda Türkiye'nin 80 vilayetiyle birlikte Sakarya'nın büyük katkısı olduğunu dile getirdi. Erdoğan, gelecek dönemde de yine Sakarya ile hedeflerine ulaşacaklarını söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşlara "24 Haziran'da güçlü Meclis için cumhurbaşkanlığında şahsımı, Meclis'te AK Parti'yi desteklemeye hazır mıyız?" diye sordu.
EĞİTİM VE SAĞLIK YATIRIMLARI
Erdoğan konuşmasında, Türkiye büyüdükçe tüm şehirlerin hakkına düşen payı aldığını, son 6 altı yılda kente 21 katrilyon liralık yatırım yaptıklarını söyledi. Eğitimde ilimize 2 bin 886 yeni derslik inşa ettiklerinini, yüksek öğrenimde 9 bin  438 kişilik yurt yapıldığını, Sakarya'ya ikinci bir üniversiteyi de kazandıracaklarını dile getiren Erdoğan, şöyle devam etti: "Şimdi Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi'ni hayata geçiriyoruz. Sakarya'ya yeni ve çok modern bir stat yaptık. Geçtiğimiz yıl hizmete açtığımız 28 bin seyirci kapasiteli stadyumumuz şehrimize yakışan bir eser oldu. Sağlıkta 17'si hastane olmak üzere toplam 45 sağlık tesisini Sakarya'ya kazandırdık. Bunlar arasında 400 yataklı Adapazarı Bölge Hastanesi ile 250'şer yataklı Yenikent Devlet Hastanesi, Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi de yer alıyor. 200 yataklı Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'yle 8 sağlık tesisimizin şu anda inşası sürüyor. Yapıyoruz. Eğitimde yapıyoruz, sağlıkta, yapıyoruz. Adalette, emniyette, ulaşımda, turizmde yapıyoruz da yapıyoruz. Her gün 6-7 kişinin teşhis ve tedavisi için şehir dışına sevk ediliyor olması, tüm bunlara rağmen Sakarya'nın sağlık alanında hala eksikleri olduğunu gösteriyor. Bunun için şehir hastaneleri projemizde Sakarya'yı da unutmadık. 1000 yataklı Sakarya Şehir Hastanemizin proje çalışmaları bitmek üzere. İnşallah en kısa sürede onun da ihalesini yapıyoruz."
STADIN YERİNE MİLLET BAHÇESİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan, TOKİ kanalıyla şehirde son 16 yılda 7 bin 362 konut projesini hayata geçirdikleri belirterek, Sakarya'da eski stadın yerine Millet Bahçesi yapılacağını söyledi. TOKİ'nin oranın satışıyla ilgili bir akit yaptığını ifade eden Erdoğan, TOKİ ile görüştüğünü, satın alan kişiyle de gerek belediye başkanının gerekse TOKİ'nin görüşmeleri yaptığını, kendisine farklı bir alandan yer verileceğini, böylece eski stadın yerinin Millet Bahçesi olacağını anlattı.
MUHTEŞEM BİR PROJE
Erdoğan, "Alacaksınız çoluğunuzu, çocuğunuzu yanınıza hep beraber gidin orada çimlerin üzerinde yuvarlanın. İngiltere'nin Hyde Park'ı varsa bizim de Sakarya'da Millet Bahçemiz var. Yalnız buradan Sayın Başkan'a sesleniyorum, hemen proje çalışmalarının bir an önce başlaması lazım. Ama beton ağırlıklı değil, yeşil ağırlıklı, çınar ağırlıklı. Muhteşem bir proje süratle hemen başlatacağız" dedi.
BÖLGE ADLİYE AÇILACAK
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sakarya'ya getirilen önemli hizmetlerden birinin de Bölge Adliye Mahkemesi olduğunu dile getirerek, buranın da çok yakında faaliyete geçirileceğini anlattı. Sakarya'ya 2002'ye kadar 133 kilometre bölünmüş yol yapıldığını belirten Erdoğan, şöyle konuştu: "Biz buna 268 kilometre daha ekledik. Düşünebiliyor musunuz? 79 senede ne yapılmış, biz 16 senede ne yapmışız. Toplamda maliyeti 6,5 katrilyon lira olan 11 yol projemizin yapımı da devam ediyor. Bunların tamamı da inşallah iki yıla kadar bitiyor. Çünkü biz hizmette sınır tanımıyoruz. Yapılan yollar arasında bir kısmı Sakarya sınırları içinde olan Kuzey Marmara Otoyolu'nun Kurtköy-Akyazı kesimi de yer alıyor.
BMC KARASU’YA TAŞINACAK
Erdoğan, bir diğer önemli projenin de Karadeniz sahil yolunun 60 kilometrelik kısmını kapsayan Kaynarca- Karasu-Kocaali bölünmüş yolu olduğunu ifade ederek, Karasu'da dev bir yatırım daha olduğunu, BMC'nin tesislerini Karasu'ya taşıyacağını, otobüs üretiminden bütün zırhlı taşıyıcılara, savunma sanayinin ürünlerine kadar yapılacağını kaydetti. Bu yatırımın ilçeye istihdam da sağlayacağını dile getiren Erdoğan, "Ben size müjde veriyorum. Ama onlar yapmıyor ki. Onlar sadece gelsin Erdoğan'a çaksın. Erdoğan'a çaksanız bir şey yapamazsınız. Siz vurdukça biz güçleniriz." dedi.
KUZEY MARMARA OTOYOLU
Erdoğan, Kuzey Marmara Otoyolu ile bağlantılı yol projesinin 25 yıllık hikayesi olduğunu, bu güzergahla ülkenin en önemli sanayi bölgelerinden biri haline gelen Karasu Limanı'nın Sakarya, Zonguldak, Kocaeli'ne ve dolayısıyla İstanbul, Ankara ve tüm Türkiye'ye entegre edileceğini, projenin tamamının 2020'de hizmete almayı planladıklarını kaydetti.
ÇEVRE YOLU PROJESİ
Sakarya Çevreyolu Projesi'nin de yakında ihalesinin gerçekleştirilerek yapımına başlanacağını dile getiren Erdoğan, Ankara-İstanbul Yüksek Hızlı Tren Hattı'nın sadece iki ilin değil aynı zamanda Sakarya'nın da projesi olduğunu, kenti hızlı trenle tanıştırdıklarını, hızlı tren fabrikasını kurmanın da kendilerine nasip olduğunu söyledi. Erdoğan, her türlü hızlı tren setleri ve modern metro araçlarının Sakarya'da üretildiğini dile getirerek, Gebze, Sabiha Gökçen ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü, İstanbul Yeni Havalimanı, Halkalı Hızlı Tren Projesi'nin kent için çok önemli olduğunu anlattı. Şener Sak/Mustafa Kaya
6 Haziran 2018 , Çarşamba Bu haber toplam 0 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI