19 Ağustos 2018

İLK VE ORTA ÖĞRETİMDE DÜN KARNE HEYECANI YAŞANDI: TATİL BAŞLASIN


2017-2018 eğitim öğretim yılının sona ermesiyle ilimizde 186 bin 68 öğrenci karne alarak tatile çıktı. Karne töreni Karaman 17 Ağustos İlkokulu’nda düzenlendi

17 AĞUSTOS İLKOKULU
Ülke genelinde 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı dün sona erdi. Sakarya’da 708 okulda, 186 bin 68 öğrenci karne heyecanı yaşadı. Karne günü nedeniyle Karaman Mahallesinde bulunan 17 Ağustos İlkokulu’nda karne töreni düzenlendi. Karne törenine Vali İrfan Balkanlıoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, İl Sağlık Müdürü Aziz Öğütlü ve davetliler katıldı.
KUL HAKKINA RİAYET
Törende konuşan Vali İrfan Balkanlıoğlu ise “Çocuklarımıza sevgiyi, ilgiyi eksik etmememiz lazım. Okulun, ailenin çocuklara verebileceği en güzel eğitim iyi bir insan yetiştirmektir. Kul hakkınaı rivayet eden, kendisine ait olmayan bir şeyi almayan çevreye duyarlı, insanlara saygılı herşeyin başında Allah sevgisi insanlar yetiştirmeliyiz” diye konuştu. 

Ülke genelinde 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı sona erdi. Öğretimin sona ermesiyle birlikte Sakarya’da 708 okulda, 186 bin 68 öğrenci karne heyecanı yaşadı. Karne günü nedeniyle Karaman Mahallesinde bulunan 17 Ağustos İlkokulu’nda karne dağıtım töreni düzenlendi. Karne törenine Vali İrfan Balkanlıoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, İl Sağlık Müdürü Aziz Öğütlü ve davetliler katıldı.
SORAN VE SORGULAYAN
İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş karne töreninde yaptığı açıklamada, “Soran, sorgulayan ve büyük Türkiye’yi inşa edecek, güçlü Türkiye’yi inşa edecek öğrencilerimiz için öğretmenlerimiz emek sarf etti. Öğretmen olma noktasında durdunuz, çocuklarımızın sadece dersleriyle değil her şeyi ile ilgilendiniz. Bizler velilerimizden sadece şunu istiyoruz. Okullarımıza evlatlarınızı teslim ettiğinizde öğretmenlerimize, çocuklarımıza güvenin. Her şeyini halledebilmek ve çözebilmek noktasında kalmayın” dedi. Karne töreninde bir konuşma yapan İl Sağlık Müdürü Doç.Dr. Aziz Öğütlü karnelerle birlikte velilere gönderilen mektuplar konusunda açıklamalarda bulundu. Öğütlü velilerimizin çocuklarının çok uzun yıllar başarılarını görebilmesi için KETEM’e (Kanser Erken Teşhis ve Eğitim Merkezi) başvurarak hayati önem taşıyan hastalıklara karşı erken önlem almaları uyarısını yaptı.
KUL HAKKINA RİAYET
Vali İrfan Balkanlıoğlu ise yaptığı açıklamada, “Diplomayla rızık kazanmak eş değer olsaydı dünyanın en zenginleri dünyanın zeki insanları olurdu. Allah evlatlarımızın kaderini iyi yapsın, geleceğini iyi yapsın. Bu nedenle çocuklarımıza sevgiyi, ilgiyi eksik etmememiz lazım. Bundan dolayı çok dikkatli olmamız lazım. Okulun, ailenin çocuklara verebileceği en güzel eğitim iyi bir insan yetiştirmektir. Kul hakkını rivayet eden, kendisine ait olmayan bir şeyi almayan çevreye duyarlı, insanlara saygılı herşeyin başında Allah sevgisi insanlar yetiştirmeliyiz” diye konuştu. Konuşmaların sonrasında protokol öğrencilerin karnelerini dağıttı.
9 Haziran 2018 , Cumartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI