16 Ağustos 2018

KAHRAMANLAR KARNE VERDİ


Kocaali ilçesindeki Gümüşoluk Ortaokulu ve Şerbetpınarı İlkokulu öğrencileri karnelerini, Zeytin Dalı Harekatı'nda görev yapan özel harekat polislerinin elinden aldı

Kocaali ilçesindeki Gümüşoluk Ortaokulu ve Şerbetpınarı İlkokulu öğrencileri karnelerini, Kocaali Kaymakamı Alper Balcı'nın davetiyle ilçeye gelen Zeytin Dalı Harekatı'nda görev alan özel harekat polislerinin elinden aldı. Kaymakam Balcı ve özel harekat polisleri, önce Gümüşoluk Ortaokulu'nda 2012'de Cudi Dağı'nda şehit olan 6 özel harekat polisinin fotoğraflarının yer aldığı Şehitler Köşesi'nin açılışını yaptı, öğrencilere karnelerini dağıttı, çeşitli hediyeler verdi. Daha sonra Şerbetpınarı İlkokulu'na geçen özel harekat polisleri, burada kendilerine mektup yazan öğrencilerle bir araya geldi. Öğrenciler, karnelerini de polis ağabeylerinin elinden aldı.
MEKTUP YAZDILAR
Kaymakam Balcı, yaptığı açıklamada, Şehitler Haftası'nda Şerbetpınarı Mahallesi'ndeki programda öğrencilerin Afrin'deki Polis ve Jandarma Özel Harekat ile 2. Ordu Komutanı Korgeneral İsmail Metin Temel'e mektup yazdıklarını, bu mektupların yanına çeşitli hediyeler de koyarak Afrin'e gönderdiklerini söyledi.  Özel Harekat Başkanı Selami Türker ile Özel Harekat Başkanlığı'nda Şube Müdürü Orhan Güllü'nün kendisini arayıp mutlu olduklarını söylediklerini belirten Balcı, "Buraya tim gönderdiler. Arkadaşlar bugün okullarımızı ziyaret etti. Hediyeler verdi, karne dağıttı." dedi. Afrin Operasyonu'nu başarıyla tamamlayan İsmail Metin Temel'e Polis ve Jandarma Özel Harekat'a minnettar olduklarını dile getiren Kaymakam Balcı, 2016 yılında çukur barikat operasyonunda Temel, Polis ve Jandarma Özel Harekat ile Cizre, Şırnak ve İdil'de beraber görev yaptıklarını anlattı.
ÖZEL HAREKAT BİR OCAK
Temel'i, Afrin'de de çok başarılı bulduklarını ve gayri nizami harbi ondan öğrendiklerini vurgulayan Balcı, şöyle devam etti: "Allah ondan razı olsun. Bizim için polis özel harekat, bir polis biriminden fazlasını ifade ediyor. Babam polis memuru Şükrü Balcı, polis özel harekatlarının kurucularından. Bizim için polis özel harekat bir ocak. Polis Özel Harekat bizim için çok önemli şeyler ifade ediyor. 15 Temmuz'da da bunu gösterdi. Onların katkıları unutulmaz"
POLİSTEN HEDİYE
Öğrencilerden 4. sınıfa giden Fatma Balım Tenkoğlu ise "Mektupları yazıp Afrin'e gönderdik. Mektuplarımız Afrin'e ulaşmış. Afrin'den gelen polislerimiz de bize hediyeler getirmişler. Tablet, çikolata gibi şeyler. Bu olaydan çok mutlu oldum. Bir de karne gününde olması daha da mutlu etti. Bugünü hiç unutmayacağım. Bütün polis özel harekatlara teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı. 
9 Haziran 2018 , Cumartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI