19 Ağustos 2018

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN AÇIKLADIĞI PROJE SENE SONUNA TAMAMLANACAK: MİLLET BAHÇESİ YILSONUNA


Büyükşehir Meclisi’nde konuşan Başkan Toçoğlu, Millet Bahçesi’ne Çark Mesire Yeri ve altyapı arazilerinin de dahil edildiğini söyledi. “Millet Bahçemizi yılsonuna kadar halkımızın hizmetine sunacağımızı düşünüyorum” dedi

HAZİRAN MECLİSİ
Büyükşehir Belediyesi Haziran Ayı Meclis Toplantısı Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu başkanlığında gerçekleştirildi. Mecliste 4 ilave gündem maddesi ile 65 madde görüşülerek karara bağlandı. Oturumda MHP Grup Başkanı Erkal Etçioğlu, Millet Bahçesi projesiyle ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür ederek, “Adapazarı’na layık olan bir iş oldu” şeklinde konuştu.
ATALAY SÖYLEDİ
Millet Bahçesi’ne ilişkin değerlendirmelerde bulunan Başkan Toçoğlu, “Projenin diğer illerde eski stat arazileri üzerinde hayata geçirileceği açıklandı. Cumhurbaşkanımız şehrimize gelirken Türk-İş Başkanımız Ergün Atalay, Millet Bahçesi konusunu hatırlatmış. Proje yarım saat içerisinde gerçekleşti. Çark Mesire ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü’nün arsalarını da projeye dahil ettik” dedi.
70 DÖNÜMLÜK ARAZİ
Proje için 70 dönümlük bir proje arazisi ortaya çıkardıklarını ifade eden Başkan Toçoğlu, “Stat arazisi satışı konusunda prosedüre göre hareket ettik ama arazinin park olmasını gündemde tutan CHP Milletvekili Engin Özkoç’a, İMO’ya, basınımıza ve katkısı olan herkese teşekkür ediyoruz. Millet Bahçemizi yılsonuna kadar halkımızın hizmetine sunacağımızı düşünüyorum” dedi. 

Büyükşehir Belediyesi Haziran Ayı Meclis Toplantısı Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu başkanlığında gerçekleştirildi. Mecliste 4 ilave gündem maddesi ile 65 madde görüşülerek karara bağlandı. Toçoğlu, meclis üyelerinin Ramazan Bayramı’nı tebrik etti. MHP Grup Başkanı Erkal Etçioğlu, “Cumhurbaşkanımıza Millet Bahçesi için şehir adına teşekkür ediyoruz. Adapazarı’na layık olan bir iş oldu’ dedi.
ESKİ STAT ARAZİLERİ
Millet Bahçesi’ne ilişkin konuşan Başkan Toçoğlu, “Projenin diğer illerde eski stat arazileri üzerinde hayata geçirileceği açıklandı. Türkiye’de ise arsası satılan tek stat Sakaryaspor’du. Cumhurbaşkanımız şehrimize gelirken Türk-İş Başkanımız Ergün Atalay, helikopterde Millet Bahçesi konusunu Cumhurbaşkanımıza hatırlatmış. Cumhurbaşkanımız TOKİ başkanını aramış, TOKİ Başkanı ise beni aradı. Bende Haşim Bey’i aradım. Proje yarım saat içerisinde gerçekleşti. Çark Mesire ve Gençlik Spor İl Müdürlüğünün arsalarını da projeye dahil ettik ve yaklaşık 70 dönümlük bir proje arazisi ortaya çıkardık. Biz stat arazisi satışı konusunda prosedüre göre hareket ettik ama arazinin park olması konusunu gündemde tutan CHP Milletvekili Engin Özkoç’a, İnşaat Mühendisleri Odasına, basınımıza ve katkısı olan herkese teşekkür ediyoruz. Millet Bahçesi şehrimiz için güzel sonuçlandı. İnşallah Millet Bahçemizi yılsonuna kadar halkımızın hizmetine sunacağımızı düşünüyorum” dedi.
YENİ PARKLAR GELİYOR
Mecliste gündeme gelen otopark konusuna ilişkin değerlendirmelerde bulunan Başkan Toçoğlu, “Şehrimizin muhtelif noktalarında yeni otoparklar için çalışmalar gerçekleştiriyoruz. İl Müftülüğünün hemen yanında 350 araç kapasiteli ilk katkı otoparkı hizmete sunmuştuk. Yeni otoparklar için de çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İnşallah şehrimize yeni otoparklar inşa edecek, parklanma konusuna kesin çözümler üreteceğiz” dedi.
12 Haziran 2018 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI