ENGİN ÖZKOÇ: KADINLAR ÖZGÜRLEŞECEK13 Haziran 2018, Çarşamba

CHP Birinci Sıra Milletvekili adayı Engin Özkoç, diğer milletvekili adayları Mehmet Selçuk, Elif Yar, Refik Karakaş, Mehmet Bağdat, Aytül Uşaklıgil, Gözde Nur Yıldız ile birlikte seçim çalışmalarını sürdürüyor. Dün Sapanca’da gerçekleştirilen çalışmaya, milletvekili adayları ile birlikte İl Başkanı Erdoğan Isır, Parti Meclisi üyesi Ayça Taşkent ve partililer katıldı. Çalışmalar sırasında vatandaşların sıkıntı ve taleplerini dinleyen Özkoç, pazar filesini dolduramamaktan, ay sonunu getirememekten, evde, sokakta, iş yerinde baskı görmekten bunalan kadınlarla da sohbet etti.
KADIN SORUNLARI
Kadınların maddi manevi yaşadıkları tüm sorunları bildiklerini ve çözmeye talip olduklarını belirten Özkoç, “Size söz veriyorum, CHP iktidarında kadın güçlenecek. Dünyaya bir bakın; kadının güçlü olmadığı yerde gelişim de, büyüme de, refah da mümkün değil” dedi. Özkoç, sözlerine şöyle devam etti: “Kadınlarımızı ekonomik ve sosyal hayatın içine çekeceğiz. Şiddete, baskıya, zorbalığa son vereceğiz. Tüm kadınlarımız, eşit haklarla, eşit koşullarda yerini alacak”
KADIN İSTİHDAMI
‘Kadınların hayatın her alanında eşit ve özgür yer alabilmesini sağlayacağız” diyen Özkoç şöyle devam etti, “Yalnız bu amaca hizmet edecek bir Bakanlık kuracağız; Kadın Bakanlığı. Bakanlıkta da yüzde 70 oranında kadın istihdam edeceğiz. Kadın istihdamı ve girişimciliğine yönelik teşvik ve vergi kolaylıkları getireceğiz. İşe alınan her kadının, SGK priminin dörtte 1’ini devlet karşılayacak. Firmaya ayrıca kurumlar vergisi indirimi sağlanacak. İşini kurmak isteyen kadınlarımıza teşvik vereceğiz ve kadın esnafa Gelir Vergisi indirimi uygulayacağız.”

Bu haber toplam 5060 defa okundu.