'ŞEHRİMİZE BÜYÜK YATIRIM ÇEKECEĞİZ'13 Haziran 2018, Çarşamba

BEŞ VEKİL NE YAPTI
SP Milletvekili adayı Eyüp Yıldırım, özel bir radyoda katıldığı ‘seçim özel’ programının konuğu olarak çarpıcı açıklamalarda bulundu. Yıldırım, Sakarya’nın çok ciddi sorunları olduğunu ve bu sorunların başında da iktidar partisi mensubu 5 milletvekillinin Sakarya’yı temsil edememesi konusunun geldiğini belirtti.
BEN İŞADAMIYIM
Sakarya’nın jeopolitik konumunun yatırımlar için çok cazip olduğunu da vurgulayan Yıldırım, “Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Sakarya’nın vizyonunu belirlerken, bölgesel planlama içerisinde burasının Sağlık Yatırımları için ideal olduğunu söylüyor. Ben işadamıyım. Bu konularla ilgili, özellikle de sağlık turizmi ile ilgili yurt dışı iletişim halinde çok ciddi yatırımları yöneten arkadaşlarım var. Sadece tek kalemde, 1 milyar doların üzerindeki bir yatırımdan bahsediyorum. Bunu inşallah Sakarya’ya çekeceğiz. Prensipte sorun yok. Yeter ki ilgi alaka gösterelim. Üstelik bunun kat kat fazlası da var.” dedi.
BECERİKSİZLİK
Sakarya’daki tüm siyasetçilerin düsturunun, ‘Mevzuu Sakarya ise gerisi teferruattır’ şeklinde olması gerektiğini ifade eden Yıldırım, “Sakaryalıların önceliği millet bahçesi ve kıraathane değil. İş ve aş.. Sakarya’yı her şeyden önce tutacak Milletvekili profillerine ihtiyaç var. Ancak bu şekilde Sakarya hak ettiği şekilde yönetilebilir. Bu şehre daha fazla yatırım gelmiyor olması, şehri yönetenlerin ve temsil edenlerin beceriksizlikleridir” diye konuştu.
DİĞER ADAYLAR
Saadet Partisi Sakarya milletvekili adayları Eyüp Yıldırım ile Kerem Ali Aksoy, Ferizli’de seçim çalışmalarını sürdürdü. Bazı gazetecilerin de durum değerlendirmesi adına eşlik ettikleri ziyarette konuşan Yıldırım, “Dip dalganın Ferizli’de başladığını görmenin kendilerini mutlu ettiklerini söyledi.
SP Milletvekili adayları dur durak bilmeden şehri karış karış dolaşıyorlar. Milletvekili adayı Ali Gürler Akyazı’da esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi. Milletvekili adayı Ayşe Güçlü de Pamukova’da ziyaretlerini sürdürdü. Erol ÖĞÜT

Bu haber toplam 5700 defa okundu.