18 Ağustos 2018

'KUTLAMALARDA SİLAH KULLANMAYALIM'


Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, düğün, nişan ve bayramların toplum olarak önemli günlerimiz olduğu ifade edilerek, bu önemli günleri üzüntüye dönüşmemesi için silah atılmaması yönünde çağrıda bulunuldu.

Geçmiş yıllarda il genelinde yaşanılan silah atma  alışkanlığı nedeniyle yaşanan acıların tekrarlanmaması amacıyla, Emniyet Müdürlüğü tarafından açıklamada bulunuldu. Yapılan açıklamada  bayramların, Düğünlerin, nişan, sünnet ve asker uğurlamaları toplumumuzun ortak sevinç değerlerinden olduğu belirtilerek, “ bu mutluluk ve sevinçlerin bir başkasının üzüntüsü olmaması için silah kullanılmaması büyük önem taşımaktadır.  Her yıl havaya rastgele sıkılan silahlar sonucu birçok ailemiz ne acıdır ki telafisi mümkün olmayan, ölümle sonuçlanan acı kayıplar ve yaralanmalarla bayramın güzelliğinden mahrum bir şekilde vahim olaylara maruz kalmaktadır” denildi.
TÜM CEMİYETLERDE
Mutlu olabilmek ve mutlu edebilmek için Başkalarının hayatına da değer ve kıymet vermek gerektiği ifade edilen açıklamada, “Geçmiş senelerde meydana gelen vahim hadiseler sonrası Bazı Cemiyetlerimizde alınan kararlar ile Silah atma olayları sonlandırılmış, Cemiyetler olması gerektiği şekliyle Coşku ve Sevinç içerisinde kutlanmaya başlanmış ve halende aynı şekilde kutlanmaya devam etmektedir. İstenmeyen olaylar yaşandıktan sonra hep birlikte üzülüyoruz. Gelin  cemiyetlerimizde alınan anlamlı ve önemli bu kararları tüm cemiyet etkinlerimizde ve kutlamalarda uygulamaya geçirelim. Ailelerin, çocukların bulunduğu ve meskûn mahal dediğimiz yerlerde silah atılmasının önüne geçelim. Önümüzdeki ilk bayramımız olan Ramazan bayramında “Silah atarak kutlama yapma!” ilkelliğinden kurtulalım, Silah sesi duymayalım” diyerek çağrıda bulunuldu.
14 Haziran 2018 , Perşembe Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI