23 Eylül 2018

AKP ADAYI ATABEK, HALKIN TEMEL BEKLENTİLERİNİN DEĞİŞTİĞİNİ SÖYLEDİ: SAKARYA’DA TEMEL 
SORUNLAR ÇÖZÜLMÜŞ


AKP Milletvekili Adayı Çiğdem Erdoğan Atabek, vatandaşlardan sahada yol, su ve kanalizasyon sorunları yerine farklı talepler aldıklarını belirterek, Sakarya’da temel sorunların çözüldüğünü söyledi

ULAŞILABİLİRLİK
AKP Milletvekili Adayı Çiğdem Erdoğan Atabek, arkadaşımız Mustafa Kaya’ya konuştu. Sahada seçim çalışmalarını sürdüren Atabek, vatandaşların milletvekillerinden kolay ulaşılabilir olmalarını ve şehrin sorunlarıyla ilgilenmelerini beklediğini söyledi. Atabek, “Vatandaş sen benim vekilimsen hem benim bireysel sorunlarımla hem bu şehrin genel sorunlarıyla ilgileneceksin. Bunu yaparken de ben sana kolay ulaşabilmeliyim” diyor” dedi.
ANKET SONUÇLARI

Atabek, “Milletimiz alanda yol, su, kanalizasyon ve elektrik sorunları yerine milletimiz farklı sorunları gündeme getiriyor. Temel sorunlarda Sakarya epeyce yol alınmış durumda. Bu da bizleri sevindiriyor” dedi. Siyasette millete hizmetten başka hedefinin olmadığını dile getiren Atabek, “Biz sebepleri oluşturuyoruz ve takdir Allah’ın diye yola çıkıyoruz” diye konuştu. Milletvekili adayı Atabek ayrıca yapılan anket sonuçlarının da iyi olduğunu sözlerine ekledi. 
SAHADA HAVA İYİ

Vatandaşların çok ilgili ve bilinçli olduğunu belirten Atabek, “Bazı yerlerde biz anlatmaya başlayınca, “Yorulmayın biz anlatalım” diyorlar ve hayatlarında AK Parti iktidarı ile gelen değişiklikleri kendileri anlatıyorlar. Vatandaşlarımız ayrıca ülkede istikrarın devam etmesi gerektiğini savunuyor. Bazı yerlerde ise, “Recep Tayyip Erdoğan var, konuşmaya gerek yok” diyorlar. Sahada AK Parti’ye Cumhurbaşkanımıza çok yoğun bir teveccüh var” dedi. 

Giriş: Uzun yıllardır siyaset basamaklarını birer birer tırmanan Çiğdem Erdoğan Atabek ile Ormanpark’ta konuştuk. Atabek, adaylık sürecinden kadınların sorunlarına pek çok sorularımıza içtenlikle cevap verdi. Vatandaşların çok bilinçli olduğunu belirten Atabek, anket sonuçlarının da kendileri açısından iyi olduğunu ifade etti. Keyifle okumanız dileğiyle.

Mustafa Kaya: Siyasette İl Kadın Kolları Başkanlığı, MKYK üyeliği ve bakan yardımcılığı gibi önemli görevlerde bulundunuz. Bir dönem aday adaylığının ardından şimdi de adaysınız. Milletvekili olmaya nasıl karar verdiniz?
Çiğdem Atabek: Ben görev alsam da almasam da her zaman partimin çalışmalarına katkı sağladım. Türkiye çok kritik bir süreçten geçiyor. Bu anlamda her zaman AK Parti’nin yanındayım demek için aday adayı oldum. 2002’de de sandık müşahitliği görevinde bulunarak partinin bir neferi olmaya karar vermiştim. Çeşitli kademelerde görevler aldım. “Partimin yanındayım ve bana milletvekilliği görevi verilirse yapmaya hazırım. Aday olarak gösterilmeseydim de partim için çalışmaya devam ederdim” .

Mustafa Kaya: Milletvekili olmaktaki amacınız nedir?
Çiğdem Atabek:
Milletvekilliği çok farklı bir görev ve çok daha fazla sorumluluk gerektiriyor. Binlerce insanın sorumluluğunu omuzlarında hissediyorsunuz. Bu böyle basitçe verilebilecek bir karar değil gerçekten. Allah’ın nasibi, milletin de teveccühüyle milletvekili seçildiğiniz vakit bunu layığıyla yapıyor olmanız lazım. Milletvekili olmadan önce çok farklı kesimlerle istişareler yaptım ve bunun sonucunda karar verdim.

Mustafa Kaya: Bir süredir alanlardasınız. Genel anlamda Sakarya halkının sizden milletvekili seçildiğinizde beklentileri nelerdi?
Çiğdem Atabek
: Milletimiz öncelikli olarak kolay ulaşılabilir olmamızı ve şehrin sorunlarıyla ilgileniyor olmamızı bekliyorlar. Ayrıca bireysel sıkıntılarına da hassasiyet gösterilmesini bekliyorlar. Vatandaş, “Sen benim milletvekilimsen Ankara’ya gidiyorsan hem benim bireysel sorunlarımla hem bu şehrin genel sorunlarıyla ilgileneceksin. Bunu yaparken de ben sana kolay ulaşabilmeliyim” diyor.

Mustafa Kaya: Kadın olmak siyasette bir avantaj mı yoksa dezavantaj mı?
Çiğdem Atabek:
Avantaj olduğu yerler de var dezavantaj olduğu yerler olarak düşünülebilir. Özellikle kadınlara ulaşma noktasında çok büyük bir avantaj. Kadın ülkemizde toplumu şekillendiriyor. Kadın evin direği ve annesi. Dolayısıyla bu anlamda avantaj. Kaleyi içten fethedebiliyorsunuz. Her eve rahat bir şekilde girip çıkabiliyorsunuz. Dezavantaj gibi görünen şeyleri de biz avantaja çeviriyoruz. Mesela kahvelere, pazarlara, esnafa yani özetle insanın olduğu her yere gidiyoruz ve sohbet ediyoruz. Onlara da, “Bakın konu vatan millet olunca biz her türlü sahadayız” diyoruz. Dezavantajı olduğunu da pek düşünmüyorum.Mustafa Kaya: Sakarya’da sözü verilen bin yataklı hastaneyle ilgili aşama kaydedilmedi. Hastane konusunda gelinen nokta nedir?
Çiğdem Atabek:
Bakın AK Parti siyasetinde halka verilen sözler muhakkak yerine getirilmiştir. Sakarya’mıza da bin yataklı hastane kazandırılacaktır. Sayın Cumhurbaşkanımız da ilimizde yaptığı mitingde sağlık alanında Sakarya’ya 17'si hastane olmak üzere toplam 45 sağlık tesisini kazandırdıklarını ve 1000 yataklı Sakarya Şehir Hastanesi için de proje çalışmalarının bitmek üzere olduğunu söyledi. İnşallah en kısa sürede onun da ihalesini gerçekleşecektir.

Mustafa Kaya: Sakarya’nın tarım potansiyeli olmasına rağmen pek çok yerde Organize Sanayi bölgeleri açılıyor. Tarım ve sanayi dengesini sağlamak adına nasıl bir politika izlenmeli?
Çiğdem Atabek
: Sakarya’nın 3 tane özelliği var. Biri tarım, biri sanayi ve biri de turizm. Biz bu üçünü de dengede tutmak zorundayız. Eğer Sakarya’nın adını duyurmak istiyorsak bu 3 alanda da dengeyi gözetmemiz gerekir. Sanayideki avantajımız ise Sakarya’da temiz sanayi var. Bunun çok büyük avantaj olduğunu düşünüyorum. Sanayi bölgeleri zaten tarım arazileri üzerine yapılmıyor. Daha çok tarıma çok elverişli olmayan bölgeler organize sanayi bölgeleri için değerlendiriliyor. Üretim olmazsa olmaz. Sanayi o yüzden şehrimizde her zaman olmalı. Tarımda bu kadar güzel toprakları olan bir şehirde muhakkak ve öncelikli olmalı. Allah Sakarya’ya hem dağ, hem nehir, hem deniz, hem göl, hem yayla ve ova vermiş. Bu kadar güzel özelliklerin olduğu bir şehirde mutlaka turizmin de ön planda olması gerekiyor. Bu üç alanda bu zamana kadar dengeli bir şekilde çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Bundan sonra da dengeli bir şekilde çalışmalarımız devam edecek.

Mustafa Kaya: AKP adayı olarak sahayı nasıl görüyorsunuz?
Çiğdem Atabek:
Vatandaşlarımız çok ilgili ve çok bilinçliler. Bazı yerlerde biz anlatmaya başlayınca, “Yorulmayın biz anlatalım” diyorlar ve hayatlarında AK Parti iktidarı ile gelen değişiklikleri kendileri anlatıyorlar. Vatandaşlarımız ayrıca ülkede istikrarın devam etmesi gerektiğini savunuyorlar. Bazı yerlerde ise, “Recep Tayyip Erdoğan var, konuşmaya gerek yok” diyorlar. Gerçekten sahada AK Parti’ye Cumhurbaşkanımıza çok yoğun bir teveccüh var. Sahada gayet iyi bir hava var.

Mustafa Kaya: Sakarya’da 7 milletvekili hedefiniz olduğunu belirten açıklamanız olmuştu. Bu bir temenni miydi yoksa elinizde bir anket var mı?
Çiğdem Atabek:
Hem temennim hem sahada gördüğüm bu. Anketlere göre de sonuçlar gayet iyi gözüküyor.

Mustafa Kaya: Sakarya’da kadın olmak ve Türkiye’nin diğer illerinde kadın olmak arasında bir fark var mı?

Çiğdem Atabek:
Sakarya çok renkli kültür yapısına sahip bir şehir. Bir kadın burada çok rahat sosyal hayatını devam ettirebilir. Kadın Sakarya’da yaşayabilir, sosyal alanlara katılabilir ve siyasi hayatında ve iş hayatında aktif rol alabilir. Sakarya bu anlamda çok yaşanabilir ve avantajlı bir şehir.
Mustafa Kaya: İki kızınız var. Seçim çalışmalarında çocuklarınızı görebiliyor musunuz?
Çiğdem Atabek: Çocuklarımı görebiliyorum ama eskisi kadar değil. Özellikle bu seçim çalışmaları sürecinde birlikte geçirdiğimiz saatler azaldı. Geçirdiğimiz vakitleri de maksimum verimlilikle geçiriyoruz. Sadece onlara odaklanıyor ve onlarla kaliteli zaman geçiriyoruz. Büyük kızımı ara ara seçim çalışmalarına da götürüyorum. Hem seçim çalışmalarını birlikte yapıyoruz. Küçük kızım da büyük kızım da ne yaptığımın farkında

Mustafa Kaya: Eşiniz siyasi çalışmalarınıza tepki gösteriyor mu?

Çiğdem Atabek: Eşim her türlü destek oluyor. İş hayatı ve ev hayatı şu an için onun sırtında. Çocuklarımıza da babaannemizin büyük bir desteği var. Bakımlarıyla da ağırlıklı olarak babaanne ilgileniyor.

Mustafa Kaya: Milletvekili seçildiğiniz takdirde Sakaryalı size kolay ulaşabilecek mi?

Çiğdem Atabek: Kesinlikle kolay ulaşacak. Zaten şimdiye kadar yaptığım görevlerde de çok
kolay ulaşılabilir birisiydim. AK Parti’nin bu zamana kadar görev yapan vekillerine de halkımız kolay ulaştı. Bundan sonra seçilecek olanlara da çok kolay ulaşabilecek.

Mustafa Kaya: Partinizin listesine etnik farklılıkların gözetilmediği yönünde tepkiler var. Siz nasıl değerlendiriyorsunuz?
Çiğdem Atabek: Listede her etnik yapıdan insan var. Göçmeni, Manavı ve Lazı da var. Bence gayet dengeler gözetilmiş. Bölgesel bir dağılım var. Hem gençleri hem kadınları hem bölgeleri temsil eden adaylar mevcut. Sakarya’da çok farklı etnik yapılar var. Hepsinden birer temsilci koymak zaten mümkün değil. Genel olarak Sakarya’yı temsil eden bir liste oldu diyebilirim.

Mustafa Kaya: Çiğdem Erdoğan Atabek’in siyasetteki son hedefi nedir?
Çiğdem Atabek:
Siyasette milletimize hizmet etmekten başka hiçbir hedefim yok. Biz sebepleri oluşturuyoruz ve takdir Allah’ın diye yola çıkıyoruz.

Mustafa Kaya: Önümüzde yerel seçimler var. Yerel seçimler öncesinde belediye başkanlığı için bazı isimlere destek vereceğiniz iddiaları var, doğru mu?
Çiğdem Atabek:
Bugüne kadar hiç kimseye bir sözümüz olmadı ve olamaz da. Çünkü bizim şu an gündemdeki konumuz genel seçimler ve başkanlık seçimi. Tek önceliğimiz de 24 Haziran seçimleri. AK Parti çok kurumsal bir parti. Burada birinin adamısın, birine söz verdin ya da birisi seni bir yere getirdi şeklindeki bir durum olması söz konusu bile değil. Bir çok kriterden geçersiniz. Kriterler toplandığında uygun görülürsünüz ya da görülmezsiniz.Mustafa Kaya: Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mitingini nasıl değerlendiriyorsunuz?

Çiğdem Atabek: Miting hafta içinde mesai saatindeydi. Güneşin tepede olduğu bir zamandaydı. Çok güneşliydi ve yoğun nem vardı. Ayrıca insanlar oruçluydu. Yani olabilecek bütün dezavantajlı durumlar bir aradayken miting çok kalabalıktı. Bayılanlar oldu. Ancak hemşehrilerimiz yine de alanı terk etmediler. Biz platforma çıktığımızda bunu rahat görebildik. Zonguldak’ta da Sayın Cumhurbaşkanımız Sakarya’daki coşkudan övgü dolu sözlerle bahsetti. Buna da çok mutlu olduk.

Mustafa Kaya: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sözünü verdiği Millet Bahçeleri ile ilgili ne düşünüyorsunuz?
Çiğdem Atabek: Diğer ülkeleri ziyarete gittiğinizde sizi o şehirdeki büyük bahçe ve parklara götürürler. Şehrin sembolik yapılarıdır. Bu anlamda Kentpark’tan çok güzel hizmet aldık. Millet Bahçelerinin ise vizyonu daha geniş. Sosyal donatıları daha fazla ve yeşilin bol olduğu, şehrin oksijen deposu olacak. Cidden muhteşem bir proje. Sabahtan akşama orada kadar orada kaliteli zaman geçirebileceksiniz. Sakarya zaten doğallığıyla ön plana çıkmış. Bence en çok da Millet Bahçesi Sakarya’ya yakışırdı.

Mustafa Kaya: Seçmene mesajınız nedir?

Çiğdem Atabek: Mutlaka tüm seçmenlerimizin sandığa gitmeleri gerektiğini hatırlatmak istiyorum çünkü bu bir vatandaşlık görevi. Bu noktada çok hassas olmalıyız. Ülkenin her zamankinden daha çok birlik ve beraberliğe ihtiyacı var. İstikrar bu dönemde olmazsa olmaz. Biz bir sistem değişikliğine gidiyoruz ve Türkiye’nin tarihi yeniden yazılıyor. Türkiye’de ilk defa bürokratik oligarşinin önüne geçme imkanımız oluştu. İlk defa milletimiz bu kadar güçlenecek. Kritik süreçte istikrar çok önemli. Tüm seçmenlerimizden hem Cumhurbaşkanımıza hem AK Parti’ye destek ve dualarını bekliyoruz.
19 Haziran 2018 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI