24 Temmuz 2019

AYA'DAN APEK PERSONELİNE UYARI


Adapazarı Pancar Ekicileri Kooperatifi’nin (APEK) 27 Haziran’da yapılacak olan genel kurul için geri sayı başlarken, başkan adayı Ahmet mevcut yönetimin kooperatif çalışanlarını köylere gönderip, kendilerine oy istettiğini iddia etti.

Aya, çiftçinin her şeyin farkında olduğunun da altını çizerek, “Personelin tarafsız olması gerekiyor. Kooperatif Müdürü’nün  görevi Sebahattin Karasakal ile köyleri gezmek değil, çiftçiye proje üretmektir. Çiftçinin içinde bulunduğu sıkıntıları gidermesi gerekir. Hal böyle iken, bu yıl içinde bulunduğumuz kampanya döneminde maalesef ve maalesef kooperatiflerimizde kimyevi gübre bulunmamaktadır. Bu şikayetler gittiğimiz köy toplantılarında çiftçilerimiz tarafından bize aktarılıyor” dedi.
ORGANİK GÜBRE
Kooperatifte organik gübre adı altında gübre getirdiğini ve çiftçinin istemediği bu gübreleri, çiftçiye zorla verildiğini de ileri süren Aya, “Bunun gibi birçok üründe çiftçilerimiz, üyelerimiz sıkıntılar yaşıyor. İdari personelin görevi bu sıkıntıları görerek çözmeye çalışmaktır. Personel enerjisini Sebahattin Karasakal’a oy toplamak için değil, çiftçiler için kullanmalıdır. Aldıkları maaşın çiftçinin parası olduğunu unutmasınlar” şeklinde konuştu.
22 Haziran 2018 , Cuma Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI