23 Eylül 2018

AKP İL BAŞKANI FEVZİ KILIÇ, SEÇİM ÖNCESİ SAKARYALI SEÇMENE SESLENDİ: DESTEĞiNİZİ ARTTIRIN


AKP İl Başkanı Fevzi Kılıç, Sakaryalı seçmenin sağduyulu olduğunu belirterek, “Şu ana kadar ne AK Parti milleti ne de millet AK Parti’yi yanılttı. Biz halkımızdan desteğini biraz daha arttırmasını talep ediyoruz” dedi

GAZETEMİZE KONUŞTU
AKP İl Başkanı Fevzi Kılıç, arkadaşımız Mustafa Kaya’ya konuştu. Yarın yapılacak seçimlerle ilgili konuşan Başkan Kılıç, Sakaryalı seçmenin sağduyulu olduğunu söyledi. Kılıç, “Sandıktan çıkan sonuç başımızın üzerinedir. Toplum bir noktada karar verdiyse o karara saygılıyız. Şu ana kadar ne AK Parti milleti ne de millet AK Parti’yi yanılttı. Biz halkımızdan desteğini biraz daha arttırmasını talep ediyoruz” dedi.
ÜSTÜN’Ü ELEŞTİRDİ
Listeye giremeyen vekillerin çalışmadığı iddialarıyla ilgili konuşan Başkan Kılıç, “Şaban Dişli ve Mustafa İsen, ‘İhtiyaç hissedildiğinde bizi arayın’ dedi. Ayhan Sefer Üstün’ün böyle bir talebi olmadı. Adapazarı teşkilatıyla fazla haşır neşir. İl teşkilatına ve SKM’ye ‘Burada bir program olsa bilgim olsun katılırım” diye bir cümle söylediğini bilmiyorum. Adapazarı Teşkilatı’nın hazırladığı programların bazılarında ben kendini gördüm” dedi.
BİZE ORADA LAZIM
İsmi milletvekili adaylığı için geçen Kılıç o süreci de anlattı. Kılıç, “Bizim böyle bir talebimiz olmadı. Genel Merkezden bölge koordinatörümüz 15 tane il başkanının adaylığı için liste hazırlandığını söyledi. Cumhurbaşkanına sunduktan sonra bizi tekrar davet ettiler. Tayyip Bey’in şahsımızla ilgili ‘Orada lazım” dediğini öğrendik ve biz böyle kaldık. Belki de istifa etseydik listeye de konulmayabilirdik. Hayırlısı buymuş ve böyle olmuş” diye konuştu.
HEPİMİZ SAHADAYIZ
Parti teşkilatlarının çalışmadığı iddialarıyla ilgili konuşan Başkan Kılıç, “Bizi eleştiren insanın bizden daha fazla hizmet etmesi lazım. Hiç ortalıkta görünmeyeceksin, hiçbir programa katılmayacaksın. 12’ye kadar yataktan çıkmayacaksın ve sonra da, ‘AK Parti teşkilatları çalışmıyor’ diyeceksin. Öyle bir dünya yok. Sahada yoksun ki sen. Gel benimle birlikte mücadele et. Bütün sistemimiz hazır. Hepimiz her zaman sahadayız” dedi.

AKP İl Başkanı Fevzi Kılıç, Sakaryalı seçmenin sağduyulu olduğunu belirterek, “Biz her seçimde oyumuzu arttırarak geldik. Şu ana kadar ne AK Parti milleti ne de millet AK Parti’yi yanılttı. Biz halkımızdan desteğini biraz daha arttırmasını talep ediyoruz” dedi
Giriş yazısı: AKP İl Başkanı Fevzi Kılıç ile Ormanpark’ta bir araya gelerek Sakarya’yı konuştuk. Teşkilatların çalışmadığı iddialarından parti içi eleştirilere tutun da milletvekilliğine neden aday adayı olmadığına kadar pek çok konuyu konuştuk. Sorularımıza verdiği içten cevaplar için Başkan Kılıç’a teşekkür ederiz. Keyifli okumalar

Mustafa Kaya: İl başkanlığı seçilmenizin ardından sürekli seçim oluyor. Bu il başkanı olarak geçirdiğiniz kaçıncı seçim?

Fevzi Kılıç: Herkesin hayatta bir şansı var. Ben kendime bakıyorum. 14 Ağustos 2002’de Hasan Ali Çelikt’in istifasının ardından yönetim kurulunda yapılan seçimle il başkanı oldum. O dönemde 3 Kasım seçimleri vardı. Makama geldikten 3-5 gün sonra aday adaylığı müracaatları vardı. Geldim ve kendimi seçimin içinde buldum. O dönemin konjonktüründe Genç Parti vardı. O zaman getirdikleri sanatçılar ve dağıttıkları kontörlerle seçime heyecan kattılar. Seçimlerde 6 vekilin tamamını kazandık. Yıllar geçti bizi yine bir il başkanı adayı gösterdiler. Hemen kongremizi gerçekleştirip mazbata törenine gittik. Mazbatayı 11 Şubat’ta aldık ve 7 Haziran seçimleri öncesinde aday adaylığı başvuruları aynı gün başladı. O seçim bitti tek başımıza iktidar olamadık. 5 milletvekili aldık. Bir çok il vekil kaybetmesine rağmen bizim oy kaybımız düşük oldu ama sonucu etkilemedi. 1 Kasım seçimleri gündeme geldi. Başarıyla ondan da çıktık. 15 Temmuz’da çok ciddi bir darbe girişimi yaşadık. Sonra 16 Nisan’da bir referanduma girdik. Şimdi yine bir seçim yaşıyoruz. AK Parti teşkilatlarında çok ciddi bir antrenman ve kurumsal bir yapı var. Ahirette bize herhalde şöyle soracaklar: Bir dini vecibeleri soracaklar, bir de seçimde ne yaptın diye soracaklar. Hayatımızda en çok seçimle uğraştık.

Mustafa Kaya: Seçim atmosferinde sürekli sahadasınız. Alanda Sakaryalıların milletvekillerinden beklentileri nedir?

Fevzi Kılıç: Genelde milletvekili adaylarından çok büyük beklenti yok. Münferit olarak bireysel talepler geliyor. Şehirdeki belediye hizmetleriyle alakalı sorunlar gündeme gelebiliyor. Hükümete baktığımız zamanda topluma karşı ne yapılması gerekiyorsa bunlar yapılıyor. Hizmetlerden memnuniyet olduğu için seçim zamanlarına kadar kayda değer bir problem birikmiyor. Beklenti çok oluşmuyor. 7 Haziran seçimlerinde denge bozuldu. Muhalefet partileri 7 Haziran’da çok ciddi vaatlerde bulundular. Emekli maaşı ve asgari ücrete artış yapacaklarını ve taşeronları kadroya alacaklarını söylediler. Uçuk vaatler verilince 7 Haziran seçimlerinde AK Parti tek başına iktidar olamadı. Siyasette söylem değişti. Bu sefer AK Parti seçime giderken bir takım şeyler söylemek gerektiğini düşündü. Siz gerçekçi şeyleri söylemediğiniz zaman muhalefet nasılsa iktidar olamayacağı için vaatlerde bulunuyor. O vaatlerin de seçmende bir karşılığı oluyor. O karşılık seni tek başına iktidardan edebiliyor. Bu seçimlerde AK Parti neler yapılması gerekiyorsa hangi talepler biriktiyse onunla ilgili açıklama yaptı. Bu açıklamalarda toplumu rahatlattı. Büyük bir talep yok.

Mustafa Kaya: Bazı çevrelerde Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Recep Tayyip Erdoğan’a, milletvekilliği seçimlerinde ise farklı bir partiye oy verileceği iddialarına siz ne diyorsunuz?

Fevzi Kılıç: İlk zamanlarda adaylar belli olmadığında bu söylem çok ciddiydi. Bir çok kişi söylüyordu ve bizim de kulağımıza geliyordu. ‘Cumhurbaşkanımıza vereceğiz ama milletvekilliğinde değişim olmazsa oy vermeyeceğiz’ diyenler çoktu. Yeni bir liste oluştu. Liste oluştuktan sonra bu kırıldı. Şiddetli bir söylem yok. Cumhurbaşkanımız bu konuyla ilgili konuşma yaptı. Bir siyasi partidesiniz ve bir genel başkanınız var. Sonuç itibariyle bu listeyi Cumhurbaşkanımız imzaladı. Sizin, şahsına güvendiğiniz ve oy verdiğiniz ismin hazırladığı listeye oy vermeyeceğini söylemeniz çok mantıklı bir izah tarzı olmaz. Burada bir nefis devreye girebilir. Ben bunun son derece yanlış olduğunu düşünüyorum. Bir insan eğer AK Partiliyse listeler belirlenene kadar gönlündeki ismin gelmesi için yapacağı lobiye saygı duyarım. Listeler belli olduktan sonra söylenen sözler bana art niyetli geliyor.

Mustafa Kaya: AK’de  ilk defa sıralamada bulunduğu yerden memnun olmadığını söyledi. Genelde partinizde görmediğimiz bir olay. Tepkinin ardından Lütfi Bayraktarla görüştünüz mü?

Fevzi Kılıç: Ben il başkanıyken Lütfi arkadaşımız Kocaali ilçe başkanıydı. Son olarak FİSKOBİRLİK’in başındaydı. Bu bölgede bir fındık bölgesi ve kendi ilçesi de fındık yöresi. Muhattap olduğu çok insan var. ‘Ben bu listede hiç olmasaydım daha faydalı olabilirdim’ diyor. ‘Yerimi yadırgıyorum’ şeklindeki söylem de çok farklı anlaşıldı. Beraber seçim çalışmasına katıldım. Hakikaten çok güzel bir performansı var. Sonuna kadar mücadele ediyor. ‘Ben 7’nci sırada kazanamayacağımı biliyorum ama biz bir dava partisiyiz ve ben terimin son damlasına kadar akıtacağım” diyor. Güzel bir çalışma yürütüyor.
Mustafa Kaya: Listeye konulmayan vekilleri pek seçim çalışmalarında göremiyoruz. Küskünlük mü var?
Fevzi Kılıç: Şimdi bazı programlara davet ettik katıldılar. Mustafa İsen davet ettiğimiz programlara geldi. Şaban Bey ve Mustafa Bey de, ‘İhtiyaç hissedildiğinde bizi arayın. Eğer şehirdeysek kesinlikle katılırız’ dedi. Ayhan Sefer Üstün’ün böyle bir talebi olmadı. Biraz Adapazarı teşkilatıyla fazla haşır neşir. İl teşkilatına ve SKM’ye ‘Burada bir program olsa bilgim olsun katılırım” diye bir cümle söylediğini ben bilmiyorum. Ama Adapazarı Teşkilatı’nın hazırladığı programların bazılarında ben kendini gördüm.

Mustafa Kaya: Farklı etnisitelerin partinizin milletvekili listelerinde temsil edilmediği iddialarına katılıyor musunuz?

Fevzi Kılıç: Sakarya’da her kültürden insan var. Bu şehirde Karadenizli var, Manav’ından Abazası’na, Çerkez’inden Kürdüne her milletten insan var. Herkesi temsil edecek liste yapmanız mümkün değil. Bölgesel dağılım da var. Ali İhsan Bey şehir merkezi ve Akyazı’da, Recep Uncuoğlu şehir merkezinde. Şehrin yarı seçmeni 3 ilçede merkezde. Çiğdem Hanım Serdivan. Kenan Sofuoğlu Akyazı, Ali İnci Hendek, Ekrem Yüce Pamukova, Geyve ve Taraklı, Lütfi Bayraktar ise Kocaali, Karasu ve Kaynarca yöresinden. Bölgesel dağılım mantıklı. Etnik yapı olarak da baktığınızda manav olarak Ekrem Yüce var. Recep Uncuoğlu Balkanlar’dan, Çiğdem Hanım Nevşehirli ama manav. Zaman zaman listeler değişiyor. Ferizli’den iki adayımız vardı. Mustafa İsen ile Ayhan Sefer Üstün. Bu dönem Ferizli’den olacak diye bir şey yok. Bu dönemde Kocaali’den adayımız var. Bunlar Büyükşehirlerde aşılmış. Kim daha fazla emek sarf edecekse onun olmasını isteriz.Mustafa Kaya: Kenan Sofuoğlu herkesin kendisine ulaşmasının güç olduğunu söyledi. Bu sözlerde muhalefet tarafından çok eleştirildi.

Fevzi Kılıç: Kenan Sofuoğlu, Türk Bayrağı’nı göndere çektirmiş bir arkadaşımız. Bana onu tarif etmemi isterseniz, “nezaket ve erdem” derim. Çok beyefendi bir arkadaşımız. Dünya şampiyonluğundan siyasete giriyorsunuz. Yüzme bilmiyorsunuz ve sizi denize atıyorlar. Siyasete de böyle geldi. Siyasetin kendine has kuralları var. Ufak zorlanmaları normal. Yılların siyasetçileri bile hata yapıyor. Böyle bir cümle söylemiş ama asla artniyetli bir cümle değildir. Şimdi baktığımda son derece rahatlamış ve siyasete hakim. Artniyetli değil hatalı cümle kurmuş. Zaman içerisinde Kenan Sofuoğlu’ndan bu şehir çok fayda görür. Kenan Sofuoğlu çok acil bir işte Tayyip Bey ve bakanlara ulaşmada çok rahat bir insan. Cumhurbaşkanımızla iftara katıldık. O iftarda Kenan Sofuoğlu’yla fotoğraf çektirmek için sıraya girenlerin titrelerine baktığınızda ağzınız açık kalır.

Mustafa Kaya: Çok farklı kesimlerden parti teşkilatlarınızın çalışmadığı yönünde eleştiriler var. Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Fevzi Kılıç: Önce şunu söylemek isterim. Bizi eleştiren insanın bizden daha fazla hizmet etmesi lazım. Eğer bizden daha fazla hizmet etmiş birisi çıksa ve, ‘Bu il yönetimi çalışmıyor’ dese saygı duyarım. Hiç ortalıkta görünmeyeceksin, hiçbir programa katılmayacaksın. 12’ye kadar yataktan çıkmayacaksın ve sonra da, ‘AK Parti teşkilatları çalışmıyor’ diyeceksin. Öyle bir dünya yok. Bir futbol eleştirmeni maçı izledikten sonra eleştirisini yapıyor. Maçı seyretmeden neyi eleştirmeyeceksiniz. Sahada yoksun ki sen. Gel benimle birlikte mücadele et. Yönetim kurulum burada. Her milletvekili adayının yanına bir koordinatör veriyoruz. Hepsi gün içerisinde ilçelerde program yapıyor. SKM her sabah en az 15 kişiyle toplanır. SAS sistemimiz var. Bütün ilçelerde bilgisayarların başında ortak çalışmayla sonuç girildi. 2244 sandıkta sandık sorumluluklarımız belli. Müşahitlerimiz belli, kat sorumluları ve okul sorumluları belli. Hepsi ikişer sefer eğitimden geçirilmiş. Ankara’da seminerlere katılanlar 16 ilçede eğitim verdiler. Bütün sistemimiz hazır. Hepimiz sahadayız. Herkes üzerine düşeni yerine getiriyor. Hiç ortada olmayan da bir yerde çay içerken, “Yok canım teşkilatlar çalışmıyor” diyor. E kimine göre de milletvekilleri hiç çalışmıyor. Ben sahadayım ve görüyorum. Bizim kadın kollarımız tamamen sahada. Gençlik kollarımız tamamen sahada. Eleştiren insan bize program önerebilir. İnsanlar bize çok rahat ulaşabiliyor. Bizi eleştirecekler bizden daha fazla sahada olacaklar, bizden daha fazla dertli olacaklar, daha fazla mücadele edecekler.

Mustafa Kaya: Millet Bahçesiyle ilgili görüşleriniz nelerdir?

Fevzi Kılıç: Şimdi eski stat arazisinin yeşil alan olmasıyla ilgili bir grup sivil toplum kuruluşu temsilcisi ve basın mensupları ziyaretimize geldi. Biz de stat arazisinin yeni stat karşılığında TOKİ’ye devredileceğini ifade ettik. Ben de o dönemde belediye meclis üyesiydim. Talebin doğru olduğunu söyledik, bununla beraber onların talepleriyle ilgili mücadele edecek pozisyonumuz olmadığını söyledik. Çünkü kendimizi inkar etmiş olurduk. Bizim mitingden önce Zeki Başkanımla TIR’ın arkasındayız. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Stat satıldı. Bunlar Haşim Bey ile görüşsünler ve bir şekilde anlaşsınlar. Burayı Millet Bahçesi yapalım” demiş. Allah razı olsun Ergün Başkanımız da helikopterde durumu anlatıyor ve Cumhurbaşkanımız talimat veriyor. Haşim Bey ile görüşüldü. Onu da tebrik ederiz. Tayyip Bey geldiğinde Zeki Başkan ona, “Biz Haşim Bey ile konuştuk. Bize, ‘Emirleri olur’ dedi. Siz mitingde Millet Bahçesi’ni açıklayabilirsiniz” dedi. Ondan sonra gelişmeler devam etti. TOKİ yetkilileri ile Haşim Bey’in görüşmeleri sürüyor. Kentpark bu tarafta. Çark Mesire Yeri ve altyapı tesisleri de var. Komple bir proje yapmaya karar verdik. Çok da güzel oldu. Talebin doğruluğunu biliyorduk ama yeri biz verdiğimiz için hareket edemiyorduk. Şehre çok güzel bir yaşam alanına kavuşacak. Millet Bahçesi şehre hareket verdi.

Mustafa Kaya: Mitingi nasıl değerlendiriyorsunuz?


Fevzi Kılıç:
Bir Ramazan ayı. İkincisi oruçlu halkımız. Öğlen saatinde mitingimiz oldu ve güzel bir miting oldu. Milletimize sıcağa ve Ramazan ayına rağmen bizi mahcup etmediler. Cumhurbaşkanımız bizden sonra Ereğli mitinginde de, “Sakarya’dan geliyorum. Sakarya yine gümbür gümbür” gibi cümleler söylediler. Memnuniyetlerini de ifade ettiler.

Mustafa Kaya: AKP İl Başkanı Fevzi Kılıç’ın yarın sanığa gidecek seçmene son mesajı nedir?

Fevzi Kılıç: Bizim Sakaryalı seçmenimiz çok sağduyulu. Sandıktan çıkan sonuç başımızın üzerinedir. Toplum bir noktada karar verdiyse o karara saygılıyız. Biz her seçimde oyumuzu arttırarak geldik. 15 yıllık süreçte Sakarya 25 puan oyunu arttırmış. Bunlar belediye hizmetleri, kamu hizmetleri ve teşkilatların toplumun gönlüne girmesiyle ilgili. Gerçekten hizmet yapılıyor ve bunu gören toplum karşılığını veriyor. Şu ana kadar ne AK Parti milleti ne de millet AK Parti’yi yanılttı. Ben bu seçimde sistem değişikliği nedeniyle önemli görüyorum. Tayyip Erdoğan sadece Türkiye’ye değil. Somali, Irak ve Makedonyalı kardeşlerimize de lazım. Biz halkımızdan desteğini biraz daha arttırmasını talep ediyoruz.

+++++++++++

HİZMETTE GECİKME OLABİLİYOR

Mustafa Kaya: Sakarya’nın AKP iktidarından yeterince faydalanamadığı iddialar var? Yatırımlarda da gecikme oluyor. Sakaryalı, partinize verdiği desteğin karşılığını alabiliyor mu?

Fevzi Kılıç: Hizmet alma noktasında bir problemimiz söz konusu değil ama zamanla ilgili söyleyebilirsiniz. Devlet bir ihale yapıyor. İhalelerde zaman zaman müteahhitlerle ilgili sıkıntı oluyor ve müteahhitler işini tamamlayabiliyor. Hukuki sürece geçiyor ve süreç uzuyor. Bin yataklı hastanenin projesi bitmek üzere. Bir yere ev yapmıyorsunuz, bin yataklı bir hastane kuruyorsunuz. İstimlak için para ödenmemesi adına hazine yeri veya belediye yeri aranıyor. Sonuçta parayla yapılan yatırımlar bunlar. Bununla birlikte lokasyonu ve zeminle ilgili durumu da  ele alınıyor. Diğer hastanelerle ne kadar entegre olacağı ve ilçelere uzaklığı da hesaplanınca yapımı biraz zaman alıyor. Zaman alınca da geciktiği düşünülüyor. Bu projeler öyle çok basit kısa zamanda yapılacak projeler değil. Zaten mevcut hastanelerimiz var. Şimdi de yeri belli oldu. Projesi de çizilmek üzere. Bir de plağın tersinden bakalım. Şimdi bin yataklı hastane yapılmış olsa ve bize anahtar teslimi bir hastane verseler bunun içine binlerce personel koyacaksınız. Doktor olarak söylüyorum. Temizlikçiyi bulmanız iki dakika sürer. Hastaneyi yönetecek insanları bulabilirsiniz ama buraya profesörler, doçentler koymak zorundasınız. Böyle bir kadroyu bugün nereden bulacaksınız. Diğer hastanelerden mi getireceksiniz. Şu an Sakarya’da bazı branşlarda doktor açığı var. Çocuk Psikiyatristi, Endokrin Uzmanı ve Hematolog az var. Bir hizmeti yaparken her şeyi düşünmek zorundasınız. Bu hastane bittiği zaman bizim ne personel derdimiz olur ne de doktorla ilgili problemimiz olmaz. Bölge İstinaf Mahkemesi’ni kurduk ve iki senedir boş duruyor orada. Buraya hakim ve savcı lazım. Bir 15 Temmuz yaşadık. Adalet Bakanlığı’nda bir çok hakim ve savcı görevden uzaklaştı. Hakim ve savcı sayısı azalınca gecikme meydana geldi. Bu gecikme hükümetin iradesiyle olan bir gecikme değil. Şartlar böyle kuruyor. Doğumevinde zeminle ilgili sıkıntı yaşandı. Zemin iyileştirmesi yapılınca biraz zaman aldı. Hizmet geliyor bazı konularda gecikme oluyor. Olmuyor desem yalan olur. Düşünülen hizmetler yerine geliyor.
++++++
ADA TRENİNE MANTIKLI 
BİR ÇÖZÜM BULUNMALI
Mustafa Kaya:  Ada Treni’nin gelmesiyle ilgili il başkanı olarak ne düşünüyosunuz? Bu konu uzun süredir muhalefetinde gündeminde.
Fevzi Kılıç: Büyükşehir Belediyesi eski Genel Sekreter Yardımcısı Fatih Turan, Ulaştırma Bakanlığı’nda Altyapı Genel Müdürü oldu. Büyükşehir Belediyesi başkan vekilliği dönemimizde bizim mesai arkadaşımızdı. Bir gün büyükşehirde sohbet sırasında, Sakarya ile ilgili bir proje düşünüp düşünmediklerini sorduk. Trenin Mithatpaşa’dan sonra yerin altına alınmasıyla ilgili projelerinin olduğunu söyledi. Biz de projeyi çok beğendik. Bu projeler çizildi ama daha sonra zemin sorunu ve rantabl olmadığı gerekçesiyle askıya alındı. Şimdi burayla ilgili TCDD hemzemin geçitlerin kapanmasıyla ilgili bir proje hazırladı. Hemzemin geçitleri kapatınca trafik sorunu gündeme geliyor. Kesiştiği akslara baktığınızda trafiğin en yoğun olduğu yerlerde kesiyor. Büyükşehir daha sonra orada Gar ile Mithatpaşa arasında bir rekreasyon projesi hazırladı. Talep anormal bir talep değil. Hemzemin geçitlerde trafiği sıkıştırmayacak bir proje üretilirse bunun gelmesi mantıklı olur. Trafikle ilgili şehri ortadan bölecek bir şey olmazsa güzel. Trafiği sıkıştıracaksa sıkıntı. Bunu Büyükşehir Belediyesi, Valilik, SATSO ve üniversite mantıklı bir çözümle çözmesi lazım. İşleyen bir şeyi bozmamız lazım.
+++++
‘BİZE ORADA LAZIM’
Mustafa Kaya: Milletvekilliğiniz bir ara gündemdeydi ancak aday adaylığı için istifa etmediniz. Süreç nasıl gelişti?
Fevzi Kılıç: Bizim böyle bir talebimiz olmadı. Genel Merkezden bölge koordinatörümüz aradı. Herkesin Ankara’da olduğunu belirterek, “Fevzi Başkan sen bir şey demiyor musun?” dedi. Bir gün sonra da il başkanlığı toplantısı vardı. Biz de atladık bir gün önce Ankara’ya gittik. Bende kendisine, ‘Sizin kalp gözünüz açık değil mi? Beni görmüyor musunuz” dedim. 45 tane milletvekilliği adaylığını düşünen il başkanı olduğunu bize söylediler. Bize, “Biz kriterlere baktık. Bunu Cumhurbaşkanımıza aktaracağız. 15 isim belirledik ve siz bu 15 isim arasında varsınız” dediler. Cumhurbaşkanına sunduktan sonra bizi davet ettiler tekrar. Mustafa Ataş başkanlığında yaptığımız toplantıda, “Tayyip Beye sunduk ve bizim için, ‘Orada lazım” dediğini öğrendik ve biz böyle kaldık. Süreç böyle gelişti. Takdir genel merkezin. Bir de şu tarafı var. Milletvekilliği için ayrılan bazı il başkanları da listelerde yok. Belki de istifa etseydik listeye de konulmayabilirdik. Siyasette bazen unutulabiliyorsunuz. Hayırlısı buymuş ve böyle olmuş. Bizim artık AK Parti siyasetinde kendimizle alakalı tasarruf kullanacak durumumuz kalmadı. Bize Genel Merkez bir şey derse olacağız. Şuraya aday ol derlerse oluruz, demezlerse görevimizi tamamlar bırakırız.
 
23 Haziran 2018 , Cumartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI