19 Eylül 2018

SASKİ ALTYAPIDA DURMAK BİLMİYOR


SASKİ ekipleri, Adapazarı’nın Bağlar, Süleymanbey ve Köprübaşı Mahallelerini entegre atıksu altyapısı yapıyor. 


Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), şehrin kanalizasyon ağını genişletmeye yönelik projeler üretmeye devam ediyor. Adapazarı’nın Bağlar, Süleymanbey ve Köprübaşı Mahallelerini kapsayacak kanalizasyon hattı için proje çalışmalarını tamamladıkları bilgisini veren SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, “Ekiplerimiz 3 mahalleyi de ziyaret ederek mahalle muhtarları ve sakinlerini proje konusunda bilgilendirdiler. İnşallah kısa süre içerisinde projemiz için ihaleye çıkarak bölgeyi entegre atıksu altyapısıyla buluşturacağız. Hayırlı olsun” diye konuştu. 


KARAMAN’DA ARITILACAK 

Projeye ilişkin detayları paylaşan Dr. Rüstem Keleş, “Bağlar, Süleymanbey ve Köprübaşı Mahalleleri’nde toplam uzunluğu 16,5 kilometre olan kanalizasyon altyapısı inşa edeceğiz. Bu altyapı Güneşler Mahallesi’nde bulunan hatla entegre edilecek. Böylece 3 mahalleden topladığımız atıksuları Karaman Atıksu Arıtma Tesisi’ne ulaştıracak ve orada en iyi şekilde arıtacağız. Yine projemiz kapsamında 3 adet paket terfi merkezi de bulunuyor. Şehrimizde şu ana kadar 2 bin 450 kilometrenin üzerinde kanalizasyon hattı inşa ettik. Bu hattımızla kanalizasyon ağımızı genişletmeyi sürdürecek, 3 mahallemizi daha entegre atıksu altyapısı sistemine dahil etmiş olacağız.
KAYNAKLARI KORUMA
Her zaman ifade ettiğimiz gibi biz tüm canlılar için en değerli ve hayati önemi en yüksek varlıklardan birisini yönetiyoruz. Bu işi sorumluluk duygusu içerisinde büyük bir aşkla ifa ediyoruz. Bunu yaparken tüm canlıların hakkını gözetmeyi, su kaynaklarını korumayı ve doğa harikası şehrimizi çevresiyle birlikte geliştirmeyi amaçlıyoruz. Atıksuya yönelik yatırımlarımız bu hedeflerimiz doğrultusunda ilerlememiz için son derece elzem. Bunun için ince eleyip sık dokuyarak projeler üretiyor, hiçbir yatırımdan kaçınmıyoruz. Sağlam altyapı üzerinde yükselen bir Sakarya için 16 ilçemizde de çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi. 
25 Haziran 2018 , Pazartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI