16 Haziran 2019

AKP GENEL MERKEZİ KAYBEDİLEN VEKİLLİĞİN NEDENLERİNİ SORGULUYOR: OYLAR NEDEN DÜŞTÜ?


AKP Genel Merkezi kaybedilen bir vekilin peşine düştü. Düşen oylarla ilgili teşkilattan rapor istendi. Başarısızlığın nedenlerinin sorgulanacağı toplantıda adaylara tepkiler ve teşkilat performansı da masaya yatırılacak

RAPOR İSTEDİLER
24 Haziran Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden Cumhur İttifakı olarak yüzde 70’in üzerinde oyla çıkan AKP’de kaybedilen milletvekilliğinin nedenleri araştırılacak. Genel Merkez tarafından il teşkilatına seçimlerle ilgili bir rapor hazırlamasını istediği öğrenildi.  2002’den beri 5 vekilin altına düşmeyen AKP’de gözler meclisin toplanmasının hemen ardından yapılacak toplantıya çevrildi. Toplantıda oy kaybının nedenleri masaya yatırılacak.
YÜZDE 10’LUK DÜŞÜŞ
AKP’de il teşkilatının raporunda oy düşüşlerinin nedenlerinin de açıklanması istenecek. Sakarya’da yaşanan yüzde 10’luk düşüşün bölgesel istatistiklerinin de raporda sunulacağı belirtildi. Toplantıda seçimde adaylara tepkiler, liste değerlendirmesi ve teşkilat performansı da sorgulanacak. Genel Merkezin gelecek yıl yapılacak olan mahalli idareler seçimlerinde bir yol kazası yaşamamak adına gerekli önlemleri alacağı da ifade edildi.
İLÇE İLÇE SORGULAMA
Girdiği yerel seçimlerde genel seçimlere göre az oy alan AKP’nin oy farklarıyla ilgili olarak il koordinatörlerinin yanı sıra sivil toplum kuruluşlarından da görüş alacağı öğrenildi. Genel Merkez’in düşen oyların hesabını sormaya hazır olduğu öğrenilirken, en fazla kaybın yaşandığı ilçelere de genel merkez temsilci gönderecek. AKP’nin toplantıda MHP’ye giden oylar konusunda bilgi isteyeceği belirtildi. Gerekli görülen isimler Ankara’da dinlenecek.
27 Haziran 2018 , Çarşamba Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI