23 Eylül 2018

ENGİN ÖZKOÇ ‘HEPİMİZ KAYBEDERİZ’


Bakan Soylu'nun açıklamasına tepki gösteren Milletvekili Özkoç, “Türkiye Cumhuriyeti, 100 yıllık Cumhuriyetin bir devlet anlayışı var, duruşu var, bu duruşun temelini sarsarsak, devletin itibarını yok edersek hepimiz kaybederiz” dedi

CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nin ardından TBMM'ye gelerek kaydını yaptırdı, ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun, CHP il başkanlarının şehit cenazelerine alınmaması yönünde valilere verdiği talimatın sorulması üzerine Özkoç, şu değerlendirmeyi yaptı: “Soylu’nun bundan önce yaptığı açıklamaların da hiçbirini tasvip etmedik. Çünkü bu tamamen ayrıştırıcı, kendi liderine oynayan, kendi bulunduğu makam ve pozisyonu korumakla ilgili bir görüş beyanıydı. Şimdiki ise çok tehlikeli bir şey. Türkiye'nin İçişleri Bakanlığını daha devretmemiş bir kişinin Türkiye'yi tamamen kamplaştıracak, hatta birbirine düşürecek, bir iç savaşı dahil körükleyecek anlamda, CHP'lileri şehitlerin cenazesine almayın sözü çok kaygı verici. Hatta bu, onun da ötesinde Türkiye'deki bundan sonraki siyasi gelişmenin tablosunu gösteren bir sözdür"
MİLLETİN GELECEĞİ
Şehitler konusunda, Türkiye'nin ve milletin geleceği konusunda ayrımcılık yapan, kamplara bölen bu anlayışın Türkiye'nin yararına olmayacağını vurgulayan Özkoç, "Süleyman Soylu, kendisine yakışan, kendisinden beklediğimiz, bağımsız bir çıkış mı yapmıştır, yoksa şu anda Türkiye Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanlığında oturan Recep Tayyip Erdoğan ile bu anlamda partisi, kendisine böyle bir talimat mı vermiştir?" diye sordu.
100 YILLIK ANLAYIŞ
Bir gazetecinin “Hayati Yazıcı, Soylu’nun sözlerini yetkili organlarımızda değerlendiririz dedi. Biz, bu sözlerden sanki hükümetin haberi yokmuş gibi algıladık. Siz nasıl değerlendiriyorsunuz?” şeklindeki sorusu üzerine de Özkoç, şöyle konuştu: “Ben öyle olmasını ümit ediyoruz, arzu ediyorum, öyle olması konusunda korkunç bir isteğim var. Çünkü koskoca Türkiye Cumhuriyeti, 100 yıllık Cumhuriyetin bir devlet anlayışı var, duruşu var, bu duruşun temelini sarsarsak, devletin itibarını yok edersek hepimiz kaybederiz. Süleyman Soylu konusunda bir an önce oturup karar almaları ve milletimizi ayrıştıracak, karşı karşıya getirecek bu söylemine karşı açıklama yapmaları gerekiyor.
OHAL KALDIRILMALI
Özkoç, OHAL’in kaldırılması beklentisine yönelik soru üzerine de OHAL’in derhal kaldırılması gerektiğini vurgulayarak, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin terörle mücadeleyi yürütecek güce ve birikime sahip olduğunu söyledi. Engin Özkoç, “Liderimiz Kemal Kılıçdaroğlu terörle mücadelede çok açık ve net ifadeler kullanmıştır; Meclis’te terörle ilgili alınacak her tedbire destek vermeye hazırız, bunu defalarca söyledik. Bizim için söz konusu vatansa, gerisi teferruattır” dedi.

 
30 Haziran 2018 , Cumartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI