24 Eylül 2018

KARASU KONUT ALIM SATIMINDA İKİNCİ SIRADA


Karasu son günlerde önemli yatırımların merkezi olması nedeni ile konut alım ve satışında Türkiye’nin ilk beşi arasında yer aldı. Listede Bodrum, Kuşadası, Mersin ve Foça gibi bölgelerde yer alıyor.

Karasu başta BMC olmak üzere, bir çok sanayi kuruluşunun yatırımları ile son yıllarda dikkat çekmeye başladı.   Öte yandan İstanbul ve Ankara gibi büyük illere yakınlığının da etkili olması, ilçede konut satışlarının artmasına neden oldu. Karasu konut alım ve satımlarında Bodrum ve Kuşadası ile birlikte Türkiye sıralamasında ilk 5 içinde yer aldı. Konu hakkında değerlendirmede bulunan Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu; “Gayrimenkul sektörü en çok kazandıran sektörlerden biri. Fakat önemli olan yapılan yatırımın geleceğe yönelik her türlü ihtiyaca karşılık vermesidir. Ülkemizin geleceğine imza atacak bazı yatırımları ilçemize alabilmek için yoğun mesai harcadık ve bu konuda da önemli adımlar attık. İlçemize yapılan konut yatırımının Türkiye genelinde ilk 5’e girip 2. sırada yer aldı” dedi.
ÖNEMLİ YATIRIMLAR
Bu artışın en büyük sebebinin konutların uygunluğu olduğunu vurgulayan İspiroğlu, “İlçemizini turizm bölgesi olması ve İstanbul’a yakınlığımız ile birlikte BMC ve Kibar Holding gibi önemli Sanayi kuruluşlarının bu bölgeye yaptıkları yatırımlar olduğu kanaatindeyim” ifadelerini kullandı.  İspiroğlu; “Tarım, turizm, hayvancılık ve sanayileşme gibi çok önemli başlıkları bünyesinde barındıran tek ilçeyiz. Büyüyen, gelişen ve 2023 Türkiye’sine destek olan, Türkiye’nin en çok tanınan ilçesiyiz. “Karasu Türkiye’nin Parlayan Yıldızı Olacak” sloganımız ile çıktığımız bu önemli yolda başarılı hizmetlere imza attık” diyerek değerlendirmesini tamamladı. 
3 Temmuz 2018 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI