BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI TOPLANTININ ARDINDAN KONUŞTU: GÖNÜLLERE GİRMEYE
 DEVAM EDECEĞİZ7 Temmuz 2018, Cumartesi

İL BAŞKANLARI TOPLANTISI
AKP İl Başkanı Fevzi Kılıç, beraberindeki Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, il kadın ve gençlik kolları başkanı ile birlikte AKP 125’inci Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’na katıldı. Toplantıyı değerlendiren Başkan Kılıç, “Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ifade ettiği gibi; ‘Bugün dünden daha güçlüyüz ama bu gücümüzü tevazu üzerinde yükseltmeliyiz” dedi.
GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, AKP’yi yükselten en önemli başlığın tevazu olduğunu ifade ettiğini belirten Başkan Toçoğlu ise, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti siyasetinin sadece seçimlerden birinci çıkmakla yetinmek olmayacağını belirterek, gönül belediyeciliğinin de önemli bir başlık olduğunu dile getirdiler. Bizim temel ilkemiz tevazudur.  Milletimizle kucaklaşmaya, gönüllere girmeye devam edeceğiz” dedi.
SABIR VE MÜCADELE
Toçoğlu, “Anlayışımızda, hayata bakışımızda kötülük ve düşmanlığı önlemenin yolu tevazudur. Hayata bakışımız sabır ve mücadele ekseninde geçmektedir. Mütevazı, müşfik, merhametli ve gayretli olmak mümin olmanın temel ilkelerindendir. Gayretkeş olacağız, sabırla bekleyeceğiz ve sonuçta başarı gelecektir. Başarıların ve güzelliklerin kaynağının ve bunları nasip edenin Rabbimiz olduğunu bilip tevazu göstereceğiz” dedi.

AKP İl Başkanı Fevzi Kılıç, beraberindeki Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu ve İl Gençlik Kolları Başkanı Murat Salih Başer ile birlikte AKP 125’inci Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’na katıldı. Toplantı ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Başkan Toçoğlu, “Önceki gün ise Teşkilat Başkanımız Mustafa Ataş başkanlığında istişare toplantımızı gerçekleştirmiştik. Toplantımızın ana gündem maddesi 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimlerinin değerlendirmesi ve yeni dönem ile ilgili oldu.
2019 YEREL SEÇİMLERİ
Cumhurbaşkanımız, Cumhur İttifakı’nı mecliste devam ettirmemiz gerektiğine değindi. Ayrıca önümüzdeki süreçte 2019 Mart yerel seçimleri için belediyeciliğin adını ‘Gönül Belediyeciliği Seferberliği’ olarak adlandırdı. Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ifade ettiği gibi; ‘Bugün dünden daha güçlüyüz ama bu gücümüzü tevazu üzerinde yükseltmeliyiz.’ Toplantımızın basına kapalı bölümünde ise, teşkilatlarla ilgili bilgilendirmeler ve istişareler gerçekleştirildi" dedi.
KUCAKLAŞMAYA DEVAM
Başkan Toçoğlu, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında gerçekleştirilen 125. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’na İl Başkanımız, Gençlik ve Kadın Kolları Başkanımız ile Adapazarı Belediye Başkanımızla birlikte katıldık. Sayın Cumhurbaşkanımız AK Parti’yi yükselten en önemli başlığın tevazu olduğunu ifade ettiler. AK Parti siyasetinin sadece seçimlerden birinci çıkmakla yetinmek olmayacağını belirterek; gönül belediyeciliğinin de önemli bir başlık olduğunu dile getirdiler. Bizim temel ilkemiz tevazudur.  Milletimizle kucaklaşmaya, gönüllere girmeye devam edeceğiz” dedi.
SABIR VE MÜCADELE EKSENİ
Toçoğlu, “Bizim anlayışımızda, hayata bakışımızda kötülük ve düşmanlığı önlemenin yolu tevazudur. Hayata bakışımız sabır ve mücadele ekseninde geçmektedir. Mütevazı, müşfik, merhametli ve gayretli olmak mümin olmanın temel ilkeleri arasında yer almaktadır. Gayretkeş olacağız, sabırla bekleyeceğiz ve sonuçta başarı gelecektir. Ve hayatta karşılaştığımız tüm başarıların, iyiliklerin, güzelliklerin kaynağının ve bunları bize nasip edenin Rabbimiz olduğunu bilip tevazu göstereceğiz” diye konuştu.

Bu haber toplam 14895 defa okundu.