23 Eylül 2018

GÜNEYDE ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR


Taraklı ve Geyve’nin içme suyu geleceğini garanti altına alacak 45 milyonluk projede devam eden çalışmalarla ilgili bilgiler veren Dr. Rüstem Keleş, “168 kilometrelik hattımızın 60 kilometrelik kısmı tamamlanmış durumda” dedi

Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) tarafından Geyve ve Taraklı’nın içme suyuna güvence sağlamak için hayata geçirilen 45 milyonluk projede çalışmalar devam ediyor. Ekiplerin Taraklı merkezinde ve yüksek rakımlı mahallelerde içme suyu hattı döşediğini belirten SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, “Ekiplerimiz gerek Taraklı merkezinde, gerekse yüksek rakımda bulunan mahallelerde içme suyu hattı inşa etmeye devam ediyorlar. Depo ve terfi merkezlerinde de çalışmalarımız sürüyor. Projemizin ilk etabı tamamlandığında 33 mahalleyi bol ve sağlıklı içme suyu ile buluşturmuş olacağız” diye konuştu.
6 BİN KİŞİ YAŞIYOR
Taraklı ve Geyve’nin yüksek kesimlerinde yer alan söz konusu 33 mahallede yaklaşık 6 bin kişilik nüfusun yaşadığını söyleyen Dr. Rüstem Keleş, “Bizler projemizi gelecek nüfus projeksiyonlarını da hesaba katarak planladık. Son derece kaliteli malzemeler kullanarak 100 yıldan daha fazla hizmet verecek sağlam bir altyapı inşa ediyoruz. Projemiz ile Taraklı’ya bağlı Avdan, Esenyurt, Mahdumlar, Alballar, Kemaller, Uğurlu, İçdedeler, Dışdedeler, Tuzla, Aksu, Harkköy, Hacıyakuplar Mahalleleri ile Geyve’ye bağlı Doğancıl, Poydalar, Sabırlar, Çayköy, Südalan, Ilıcaköy, Aydınlar, Çamlık, Şehren, Demirler, Çine, Günhoşlar, Akdoğan, Karacaören, Çukurköy, Yaylak, Taşoluk, Hisarlık, Halidiye, Sekiharman ve Hacıosmanlar Mahallelerimize dünya standartlarında temiz, sağlıklı ve bol içmesuyu ulaştıracağız” ifadelerini kullandı.
168 KİLOMETRE HAT
Dr. Rüstem Keleş, “Projemiz kapsamında 168 kilometrelik içme suyu hattı, çeşitli kapasitelerde 8 adet depo ve 3 adet terfi merkezi yer alıyor. 168 kilometrelik hattımızın 60 kilometrelik kısmı tamamlanmış durumda. Avdan bölgesinde yer alan 600 metreküplük depomuz ile Esenyurt bölgesinde yer alan 50 metreküplük depolarımızın betonarme imalatları tamamlandı. Kısa süre içerisinde mekanik ekipmanların montajına başlanacak. Esenyurt’ta yer alan 300 ve Avdan’da yer alan 200 metreküplük depolarda ise betonarme imalatlar sürüyor. 3 adet terfi merkezimizin inşa çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Hattın tamamlanmasının ardından 900 metre rakımda bulunan vatandaşlarımızın musluklarına dahi el değmemiş yer altı sularını ulaştıracağız. Bu projemiz kapsamında inşa edilen hatlar ilerleyen yıllarda Akçay ve Ballıkaya Barajları ile de entegre edilebilecek” dedi.
8 Temmuz 2018 , Pazar Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI