19 Haziran 2019

SATSO ÇEVRE KOMİSYONU’NUN 3 OSB’YLE İLGİLİ BU GERCEĞİ TESPİT ETTİ: 3 AY DAHA ZEHİR AKACAK


Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte gazetemizi ziyaret eden SATSO Başkanı Akgün Altuğ, 3 OSB arıtmasındaki sorun nedeniyle 3 ay daha Sakarya Nehri’ne zehirli atık akacağını söyledi. Altuğ, 1. OSB ile ilgili de önemli iddialarda bulundu

ÇEVRE KOMİSYONU ARAŞTIRDI
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Akgün Altuğ Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte gazetemizi ziyaret etti. Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Yaşar Koşunda ve Genel Yayın Müdürümüz Sezai Matur’a çalışmaları hakkında bilgi veren Altuğ, Söğütlü’deki 3. OSB arıtmasıyla ilgili gazetemizde yer alan haberle ilgili olarak Çevre Komisyonu’nun bugün inceleme yaptığını ve komisyonun kendisine verdiği bilgiye göre arıtmada yaşanan sorun nedeniyle Sakarya Nehri’ne 3 ay daha fabrikaların atıkların arıtılmadan döküleceğini bildirdi.
1.OSB’YE GENEL KURUL ÇAĞRISI
Altuğ, alınan önlemle arıtmadan akan suyun renginin temiz görüneceğini ancak bunun gerçek durumu değiştirmeyeceğini ifade etti. Altuğ 1. OSB genişleme alanı alt yapı çalışmalarıyla ilgili de “ Orada sıkıntı büyük. Altyapı ihalesiyle ilgili iddiaların ardından yapım sırasında yüklenici firmanın yetersizliği çok net görüldü. Yatırımcıları ihale bedelinin de çok üstünde bir maliyet çıkacak gibi görünüyor. Sözlü olarak bir genel kurul talebimiz oldu. Kabul görmezse imza toplamayı planlıyoruz” şeklinde konuştu.
TARIMI DA DESTEKLİYORUZ
Altuğ, Sakarya’da sanayi kadar tarımsal üretime de büyük önem verdiklerini belirtirken, Doku Kültürü Laboratuvarıyla binlerce bitkinin hastalıktan arınmış bir şekilde üretime kazandırılacağını söyledi. Dış mekan süs bitki üretimini desteklemek üzere ilk defa düzenlenecek fuarın bu sektörde Sakarya’yı öne çıkaracağını ifade eden Akgün Altuğ, “Kırkpınar’da SÜS-BİR’e tahsis edilen araziye bir bu sektöre yönelik bir fuar oluşturmayı planlıyoruz. Hedefimiz Sakarya’yı bu alanda lider il haline getirmek” dedi.
10 Temmuz 2018 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI