19 Ekim 2018

ERKAL ETÇİOĞLU: OTOPARK OLABİLİR


Büyükşehir Belediye Meclisi’nde konuşan MHP’li Etçioğlu, Sakarya’nın ulaşım sorunu olduğunu belirterek, “Atatürk İlkokulu’nun yerine park yapılması doğru bir modeldir. Belki ters yorumlayacaklar ama Sabihahanım Okulu için de bu teklif gelebilir” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Meclisi Temmuz ayı olağan toplantısı dün Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli’nin başkanlığında gerçekleştirildi. Meclis oturumunda 53 madde görüşülerek karara bağlandı. Mecliste günde dışı söz alan MHP Grup Başkanvekili Erkal Etçioğlu, Söğütlü 2. OSB’deki atık suların Sakarya Nehri’ne drene edilmesiyle ilgili görüşlerini açıkladı.
ÇEVRE KATLİAMI VAR
Etçioğlu, “Bölgede balık ölümleri söz konusu. Bu tam bir çevre katliamıdır. Bu konuda ilgilileri gerekli yaptırımları yapmaya davet ediyorum. Çevreyi kim kirletiyorsa o temizleyecektir. Ben burada sanayi kuruluşlarını suçlamıyorum ama tedbir almak zorundalar. Hem sanayi kuruluşundaki hem de belediyelerde çevre adına halk adına duyarlı olmamız gereklidir” dedi.
SIKIŞIKLIK YAŞANIYOR
Gar Meydanı’nda minibüslerin dönemediği için trafikte sıkışma yaşandığını dile getiren Etçioğlu, “Minibüsler tek hamlede dönemiyorlar. 2-3 hamlede dönmeye çalışıyorlar. Bundan ötürü de zaman kaybı yaşanıyor. Bugün oradan partiye yarım saatte geldim. 4 seneden beri bu sorun devam etmektedir. Bu sorunu çözmek zorundayız. İnsanlar inanın ilgililere rahmet okuyorlar” dedi.
TARİHİ ESER DEĞİL
Atatürk İlkokulu’nun yerine otopark yapılması kararını desteklediğini dile getiren Etçioğlu, “Atatürk İlkokulu’nun binası zaten tarihi eser niteliğinde değil. Orası benim okulum. Ben kendi okulumun yıkılması için destek veriyorlar. Bölgenin otopark ihtiyacı apaçık ortada. Buna karşılık belediyemiz ki okul yapıyor. Bu kentte artık katlı kavşakları ve ışıksız geçişleri konuşmalıyız” şeklinde konuştu.
OTOPARK SORUNU VAR
Şehrin otopark sorunu olmadığını dile getiren Etçioğlu, “Bugün ulaşım sorunu var. Bu sorun sadece iktidarın değil, muhalefetin de sorunudur. Atatürk İlkokulu’nun yerine park yapılması doğru bir modeldir. Belki ters yorumlayacaklar ama Sabihahanım Okulu için de bu teklif gelebilir. Biz buraya gelirken de park sorunuyla karşı karşıya kalıyoruz. Bunlar bu kentin ciddi sorunları arasında” dedi. MİLLET BAHÇESİ
Meclis Toplantısı’nda Millet Bahçesi ile ilgili ilk resmi adım atıldı. Sosyal Medya hesabından konuyla ilgili paylaşımlarda bulunan Başkan Toçoğlu, “Sayın Cumhurhurbaşkanımız Sakarya’da Millet Bahçesi’nin müjdesini paylaşmıştı. Hemen çalışmalarımızı başlattık. Projelerimizi hazırlıyoruz. Bugün Büyükşehir Meclisimizde Eski Stadyum’un, Çark Mesire’nin ve Altyapı Tesisleri’nin bulunduğu alanların yeşil alana dönüştürülmesiyle ilgili karar alındı. Böylelikle Millet Bahçesi için ilk adım atılmış oldu. Hayırlı olsun” dedi.
Melike Çokol/Serkan Ok
10 Temmuz 2018 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI