AKYAZI KIZ MESLEK LİSESİ ÇANAKKALE’DE BULUŞTU10 Temmuz 2018, Salı

Akyazı Kız Meslek Lisesinin ilk mezunları her yıl Akyazı’da düzenledikleri geleneksel buluşmalarını bu defa öğretmenleri Metin Uluköylü’nün Çanakkale’deki evinde gerçekleştirdiler.  Kız Meslek Lisesinin eski müdürlerinden Saliha Şimşir  ve o yılların öğrencilerinden Süheda Yüksel tarafından organize edilen 30 kişilik gurup hafta sonu özel bir araçla Çanakkale’ye gitti. Çanakkale  girişinde Metin Uluköylü tarafından karşılanan konuklar, sabah kahvaltısını yaptı.


CEPHELERİ GEZDİLER
Ev sahipliği yapan  Uluköylü, “Bu günkü ziyaretinizi hem ziyaret hem ticarete dönüşmesini istiyorum. Bu gün hem sohbet edip hasret gidereceğiz ve hem de kahraman şehitlerimizin destan yazdıkları, yeni kurulacak olan Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı Çanakkale şehitliğini gezerek bilgiler elde edeceğiz” dedi. Kafile daha sonra Çanakkale savaşlarının gerçekleştiği  cepheleri gezdi.


COŞKULU ANLAR
Akyazı temsilcimiz Kenan Certel eşliğinde topluca Çanakkale marşını seslendiren Metin Uluköylü ve öğrencilerine, o sırada yurdun başka yerlerinden gelen kafiler de eşlik edince oldukça coşkulu ve duygulu anlar yaşandı. Her ziyaret edilen yerde önemli bilgiler edilen Kız Meslekliler gurubu buralarda bol bol fotoğraflar çektirerek ziyaretlerini ölümsüzleştirdiler. Gelibolu ziyareti Boğazın kenarında hep birlikte yenilen akşam yemeği ile sona erdi. Kenan Certel/AKYAZI

Bu haber toplam 4101 defa okundu.

Resim Galerisi