20 Eylül 2018

AKYAZI KIZ MESLEK LİSESİ ÇANAKKALE’DE BULUŞTU


Akyazı Kız Meslek Lisesinin ilk mezunları bu yılki buluşmalarını, öğretmenleri Metin Uluköylü ev sahipliğinde Çanakkale’de gerçekleştirdiler

Akyazı Kız Meslek Lisesinin ilk mezunları her yıl Akyazı’da düzenledikleri geleneksel buluşmalarını bu defa öğretmenleri Metin Uluköylü’nün Çanakkale’deki evinde gerçekleştirdiler.  Kız Meslek Lisesinin eski müdürlerinden Saliha Şimşir  ve o yılların öğrencilerinden Süheda Yüksel tarafından organize edilen 30 kişilik gurup hafta sonu özel bir araçla Çanakkale’ye gitti. Çanakkale  girişinde Metin Uluköylü tarafından karşılanan konuklar, sabah kahvaltısını yaptı.


CEPHELERİ GEZDİLER
Ev sahipliği yapan  Uluköylü, “Bu günkü ziyaretinizi hem ziyaret hem ticarete dönüşmesini istiyorum. Bu gün hem sohbet edip hasret gidereceğiz ve hem de kahraman şehitlerimizin destan yazdıkları, yeni kurulacak olan Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı Çanakkale şehitliğini gezerek bilgiler elde edeceğiz” dedi. Kafile daha sonra Çanakkale savaşlarının gerçekleştiği  cepheleri gezdi.


COŞKULU ANLAR
Akyazı temsilcimiz Kenan Certel eşliğinde topluca Çanakkale marşını seslendiren Metin Uluköylü ve öğrencilerine, o sırada yurdun başka yerlerinden gelen kafiler de eşlik edince oldukça coşkulu ve duygulu anlar yaşandı. Her ziyaret edilen yerde önemli bilgiler edilen Kız Meslekliler gurubu buralarda bol bol fotoğraflar çektirerek ziyaretlerini ölümsüzleştirdiler. Gelibolu ziyareti Boğazın kenarında hep birlikte yenilen akşam yemeği ile sona erdi. Kenan Certel/AKYAZI
10 Temmuz 2018 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI