24 Eylül 2018

‘KAMU ÇALIŞANLARI YİNE SUÇLANACAK’


TMMOB Makine Mühendisleri Odası Sakarya İl Temsilciliği Yürütme Kurulu Başkanı Salim Aydın, Çorlu’da meydana gelen tren kazası ile ilgili açıklama yaparak, kamu çalışanlarının suçlanacağını ifade etti

Çorlu Uzunköprü - Halkalı arasında meydana gelen tren kazasının ardından TMMOB Makine Mühendisleri Odası Sakarya İl Temsilciliği Yürütme Kurulu Başkanı Salim Aydın yazılı bir açıklama yaptı. Yaralılara geçmiş olsun, hayatını kaybedenlere ise Allah’tan rahmet dileyen Aydın bir çok yaralıyı traktörleriyle hastanelere götüren ve kurtarma ekiplerini olay yerine taşıyan köylüler ile kurtarma, sağlık hizmetleri gibi aşamalarda bulunan herkese teşekkür etti.
DOLGU BOŞALMASI
Kaza sonrası yapılan açıklamalarda, kazanın aşığı yağış nedeniyle menfez altı toprak kaymasından kaynaklandığının açıklandığını hatırlatan Aydın, “ Basında yayınlanan fotoğraflardan anlaşılan, eski bir menfez üzerine yapılan dolgunun yağışın etkisiyle boşalması üzerine ray ve traverslerin boşlukta kalması ve rayların doğrusallığını kaybederek tren tekerlerinin raylardan boşluğa çıkması ile vagonların devrilmesi ile katliama sebep olan kaza oluşmuştur. Büyük olasılıkla kazaya neden olduğu öngörülen bu durumla ilgili olarak, öncelikle yapılması gerekenin demiryolu sisteminin (ray hattı) su, deprem gibi doğa olaylarının neden olabileceği kaza risklerine karşı sağlam bir zemin yaratılmasıdır” dedi.
İHMALLER GİZLENECEK
Kazanın çıkardığı sonuçlara da değinen Aydın,  “Pprojeler aşamasından başlayarak, teknik gerek ve şartların yeterince belirlenip belirlenmediği, işin ve müteahhitlik hizmetlerinin kontrolünün dolayısıyla kamusal denetimin yerine getirilip getirilmediği konuları detaylandırılarak incelenmelidir. Sıraladığımız tüm aşamalarda yetki ve sorumluluk Ulaştırma Bakanlığındadır” dedi. Kazadaki ihmal ve sorumluların Pamukova tren kazasında ki gibi gizlenmesi için kamu çalışanların suçlanacağını  ve yağışlara bağlanacağını vurgulayan Aydın, “Meslek odaları olarak birçok alanda yaşanan veya yaşanması olası facialara dikkat çekmek için birçok kez uyarılarda bulunduk. Meslek odalarımızın dışında tutulduğu uygulamalar toplumun can ve mal güvenliğini tehdit etmeye devam edecektir. TMMOB olarak konunun detaylarına dönük incelemelerin ilgili meslek odalarımızca yapılacağı ve takipçisi olacağımızı kamuoyuyla paylaşırız” ifadesini kullandı.
10 Temmuz 2018 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI