21 Eylül 2018

OKURYAZARLIK SEFERBERLİĞİNDE 10’UNCU SIRADAYIZ


Okuryazarlık Seferberliği kapsamında Sakarya’nın 10’uncu sırada olduğunu belirten İl Milli Eğitim Müdürü Durmuş, “Kurslara katılım oranı ilimizdeki hedef kitlenin yaklaşık yüzde 37’lik kısmına tekabül etmektedir” dedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın önderliğinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan Okuryazarlık Seferberliği ülke genelinde büyük ilgi gördü. Bakanlığımızın hedefleri doğrultusunda ilimizde yürütülen kurslara yaklaşık 10 bin vatandaş katıldı. Okuryazarlık seferberliğinin tüm halk eğitim merkezlerinde devam ettiğini belirten İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, “Bizler her yerde, her zaman, herkes için eğitimin söz konusu olabileceğine inanmaktayız. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan hanımefendilerinin himayelerinde Millî Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan Okuryazarlık Seferberliği çağrısı vatandaşlarımızdan yoğun bir karşılık gördü. Vali İrfan Balkanlıoğlu’nun başkanlığında başlatılan Okuryazarlık Seferberliği’nin birinci etabı başarıyla sonuçlandırılmıştır. Yapılan çalışmalarda kampanyanın birinci etabı sonunda ülkemiz genelinde yaklaşık 500 bin kişinin Okuma Yazma Kurslarına devam ettiği tespit edilmiştir. Bakanlığımız bu sayıyı 2018 yılı sonuna kadar en az 1 milyona çıkarmayı hedeflemektedir.
HEDEF ÜST SIRALAR
Okuryazarlık Seferberliği kapsamında Sakarya ilimizde hedef kitle olarak belirlenen 14-65 yaş arası 24 bin 837 kişiye yönelik yürütülen çalışmalarda günümüze kadar 961 kursta yaklaşık 10 bin vatandaşımız kurslara kayıt yaptırmıştır. Kurslara katılım oranı ilimizdeki hedef kitlenin yaklaşık yüzde 37’lik kısmına tekabül etmektedir. Yani her üç kişiden birine ulaşmışız demektir. Bu oranla Okuryazarlık Seferberliği kapsamında Türkiye genelindeki sıralamaya göre Sakarya olarak 10’uncu sıradayız. Elbette bu sıralama önemli bir başarı olmakla birlikte, daha üst seviyelere çıkmanın gayreti içerisinde olacağız. Bu süreçte emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
11 Temmuz 2018 , Çarşamba Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI