21 Eylül 2018

HENDEKLİ KADINLAR İDAM İSTEDİ


Hendekli Bayanlar çocuk istismarına tepki göstermek amacıyla yürüyüş düzenledi. Yürüyüşe Hendek’li 150 kişilik bir bayan grubu katılırken, istismar ve ölümlerin son bulması istendi.

Hendekli yaklaşık 150 kişilik Bayan grubu yaşanan çocuk istismarı olaylarına tepki göstermek amacıyla yürüyüş düzenledi. Hendek Saat Kulesi önünden başlayarak Üniversite Caddesi üzerinden Hendek Cumhuriyet Meydanına kadar devam eden yürüyüşte Bayanlar yaşanan çocuk istismarı olaylarına dikkat çekerek çeşitli sloganlar atarak “İdam” isteği ile tepkilerini dile getirdi. Yürüyüş sonunda Bayanlar adına konuşan Zeynep Turnacı, yürüyüş hakkında bilgilendirmelerde bulunarak şu ifadelere yer verdi;
BASIN AÇIKLAMASI
“Sevgili Hendek Halkı, öncelikle davetimize duyarsız kalmayıp geldiğiniz için teşekkür ederiz. Yapmış olduğumuz bu yürüyüşten beki de birileri rahatsız olup “sizin sesinizi kim duyacak” dese de bizler sesimizi önce Mevlamıza, daha sonra tüm Anne Babalara duyuralım yeter. Evlatlarımıza zeminden Allah korkusunu, Kuran sevgisini, haramı, helali, saygıyı ve sevgiyi öğretmeliyiz. Hayvanlara ve çocuklara zalimce davranan bir Ülke haline geldik. Bugün burada olmamızın sebebi hepimizin kalbini sızlatan son zamanlarda Eylül, Leyla, Ufuk ve diğer istismara uğrayarak Analarından, Babalarından koparılan evlatlar içindir”
VELİLERE ÇAĞRI
Çocukların velilerin işlerimizden, arkadaşlarından ve eğlencelerinden önce gelmesi gerektiği vurgulanan açıklama, “Çocuklarımızız dinleyelim, onların dilinden konuşmaya çalışalım. Belediyelerimizden, Annelerin ve Babaların çocuklarına daha yararlı olabilmeleri için seminerler yapmasını isteriz. Okullarda çocuklarımıza psikolojik dersler verilmeli. Annelerimiz zamanında evlatlarını komşuya bırakıp çarşıya, pazara giderlerdi, artık komşu değil parklarda çocuklarımızın elini bırakamaz olduk. İnsanlara kin beslemeler, büyük veya küçük görmeler son bulsun artık” ifadeleri ile son buldu. İ.Şener SAK
12 Temmuz 2018 , Perşembe Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI