24 Eylül 2018

SEZAİ MATUR: O GECEYİ UNUTMAK MÜMKÜN DEĞİL


Sakarya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sezai Matur, 15 Temmuz Darbe Girişiminin yıldönümünde bir basın açıklaması yayınladı

Matur mesajında, “Ülkemizin en karanlık olaylarından biri olan 15 Temmuz hain darbe girişimini milletimiz, demokrasiye bağlılığı ile bertaraf ederek, Türkiye’yi bekleyen tehlikeli bir süreçten kurtarmıştır. Sakaryamız’da da darbeci hainler Valiliğimizi işgal etmiş, Sakarya halkı, bu alçaklara karşı cesurca mücadele etmiştir. O gece ülkesi ve vatanı için şehit düşen vatandaşlarımıza rahmet, ailelerine sabır diliyoruz.  
EN GÜZEL CEVAP
Ülkemizin yaşadığı bu elim olay anında ve sonrasında halkımız birlik ve bütünlük içinde, bizleri bölmek isteyenlere en güzel cevabı vermiştir. Sakarya halkının o geceki destansı duruşu da unutulmaz. Halkımızın meydanlarda ve Valilik önünde gösterdiği cesur ve dik duruşu her türlü takdirin üstündedir.  Sonrasında ise günlerce demokrasi nöbetinde demokrasiye bağlılığını gösteren Sakarya halkının demokrasiye ve özgürlüklere olan bağlılığı bundan sonra da devam edecektir.
GELECEK NESİLLER
O geceyi unutmak asla mümkün değildir. Unutmayacağız, unutturmayacağız. Şehitlerimiz ve gazilerimizi  her zaman yad ederek 15 Temmuzun önemini gelecek nesillere aktaracağız. Dış güçlerin ülkemiz üzerindeki oyunlarından biri olduğuna inandığımız 15 Temmuz hain darbe girişiminin bir benzerinin bir daha yaşamaması için her türlü önlemin alınması gerektiği inancıyla, bu yolda gösterilen çabaları destekliyoruz.    Allah bu millete bir daha 15 Temmuzlar yaşatmasın” dedi
14 Temmuz 2018 , Cumartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI