15 Aralık 2018

ÖDENEK BİTTİ DOĞUMEVİ İNŞAATI DURDU, BİN YATAKLIDAN HABER YOK: HASTANELER UNUTULMASIN


Yapımı yılan hikayesine dönen Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’nin inşaatı ödenek bittiği için durdu. Yeniden ihale edilmesi gerekiyor. 3 yıl sözü verilen bin yataklı hastane ile ilgili atılmış ciddi bir adım yok

FİZİKİ KOŞULLAR YETERSİZ
Nüfus başına düşen hasta yatak sayısı  bakımından Türkiye ortalamasının çok altında olan Sakarya’da yapımı yılan hikayesine dönen Kadın  Doğum ve Çocuk Hastanesi’nin inşaatı ödenek yetersizliği nedeniyle bayram öncesi durdu.  Tamamlama ihalesi yapılması gerekirken bu konuda bir ilerleme sağlanamadı.  Mevcut Doğumevi ise yetersiz fiziki koşullarıyla artık Sakarya’ya yetmiyor.
ALANDÜZÜ NE OLDU?
3 yıl önce 2015 seçimleri öncesinde Sakarya’ya  verilen bin yataklı hastane sözüyle ilgili önemli bir ilerleme kaydedilemedi.  Temmuz 2017’de  Alandüzü’nde belirlenen hastane yerinin Sağlık Bakanlığı tarafından onaylandığı yönündeki bazı siyasiler tarafından yapılan açıklamalar da havada kaldı. Aradan aylar geçmesine rağmen şu ana kadar hastane yapımıyla ilgili bir ilerleme kaydedilmiş değil.
ACİLLERDE BÜYÜK YOĞUNLUK
Bir milyona yaklaşan nüfusuyla Sakarya’nın mevcut hastaneleri sağlık hizmetlerinde yetersiz kalıyor.  Özellikle acil servislerde büyük yığılmalar meydana gelirken yoğun bakım yatağı eksikliği nedeniyle de hastalar başka illere sevkediliyor. Hasta yatağı yetersizliği nedeniyle de ameliyatlar için ileri tarihlere gün verilmektedir.  Sakaryalı artık, kendisine verilen sözlerin tutulmasını beklemektedir.
18 Temmuz 2018 , Çarşamba Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI