22 Temmuz 2019

YILDIZ HOLDİNG GAYRİMENKULLERİ ELİNDEN ÇIKARIYOR: ŞEKER’İ DE Mİ
 SATIYOR?


Ülker Grubu ülke genelinde iki milyar dolarlık gayrimenkullerini satma kararı aldı. Elden çıkarılacak gayrimenkuller Adapazarı Şeker Fabrikası’nın arazisinin bulunup bulunmadığı netleşmedi

YENİDEN YAPILANDIRMA
Adapazarı Şeker Fabrikası’nı elinde bulunduran Ülker Grubu ülkemizde bulunan 2 milyar dolar değerindeki gayrimenkullerini elden çıkarma kararı aldı. Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker, şirket olarakellerinde bulunan gayrimenkulleri satışa çıkararak her yere ihracat yapmaya yükleneceklerini açıkladı. Murat Ülker en son grubun bankalara 6.5 milyar dolarlık borcunu yeniden yapılandırmasıyla gündeme gelmiş ve grubun zor durumda olduğu yönünde yorumlar yapılmıştı.
İKİ MİLYAR DOLARI BULUYOR
Yıldız Holding olarak ana işleri olan bisküvi, gofret, kek, çikolata, şeker ve sakız kategorilerine odaklanacaklarını vurgulayan Murat Ülker, “Diğer işlerimizden ya halka açarak, ya stratejik ortaklıklar yaparak, ya da kısmen veya tamamen satarak çıkacağız. Ayrıca, ana kategorilerden de ihtiyaç fazlası kapasite ve markalardan, bölgelerden yurtiçi ve yutdışında çıkışlar gündeme gelecek. Gayrimenkullerin sadece yurtiçinde olanlarının değeri 2 milyar doları buluyor” dedi.
182 MİLYONA ALMIŞLARDI
Ülker’in bu açıklamasının ardından gözler gruba ait Adapazarı Şeker Fabrikası’nın gayrimenkul ve arazilerine çevrildi. Fabrikayı tüm gayrimenkulleriyle birlikte 182 milyon liraya alan şirket, kendi hammadde ihtiyaçlarının fabrikadan temin edileceğini açıklamıştı. Zaman zaman fabrikanın farklı şehre taşınacağı iddiaları da şirket tarafından yalanlanmıştı. Arazisi kıymetli olan Adapazarı Şeker Fabrikası’nın arazisinin satılıp satılamayacağı henüz netleşmedi.
13 Ağustos 2018 , Pazartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI