22 Temmuz 2019

YOĞUN BAKIM YATAĞINDA KOMŞUDAN İYİMİŞİZ


Sağlık Bakanlığı verilerine göre ilimizde kamu hastanelerinde yoğun bakım yatağı sayısı 238 iken bu rakam Kocaeli’de ise 153. Komşuda 14 merkezde verilen hizmet ilimizde ise 11 ise merkezde veriliyor

11 MERKEZDE HİZMET VERİLİYOR
Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü’nün yayınladığı verilere göre Sakarya’daki kamu hastanelerinde bulunan yoğun bakım yatak sayısı Kocaeli’nden daha fazla. Verilere göre Sakarya’daki kamu hastanelerindeki yoğun bakım yatağı sayısı 238 iken bu rakam komşuda 153. Komşuda 14 merkezde verilen hizmet ilimizde ise 11 ise merkezde veriliyor.
HANGİ BASAMAKTA KAÇ YATAK
Rakamlara göre Kocaeli’nde 1’inci basamak yoğun bakım hizmeti 54, 2’inci basamak yoğun bakım hizmeti 52, 3’üncü basamak yoğun bakım hizmeti 37 yatakla hizmet verirken, yenidoğan yoğun bakım hizmeti ise 10 yatakla veriliyor. Sakarya’da ise birinci basamakta 60, ikinci basamakta 72, üçüncü basamakta 70 ve yenidoğan yoğun bakımında ise 35 yatak bulunuyor.
13 Ağustos 2018 , Pazartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI