22 Temmuz 2019

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ALTYAPI YATIRIMLARINI DEĞERLENDİRDİ: ATIK SUYA 400 MİLYON


Başkan Toçoğlu, 2009’dan bu yana atık suya yönelik yaptıkları yatırım toplamının 400 milyon lirayı bulduğunu belirterek, kanalizasyon hatlarının uzunluğunun ise 2 bin 500 kilometreyi aştığını söyledi

GÖLE KOLEKTÖR
Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, atık suya yönelik altyapı yatırımlarıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. 2009 yılından itibaren kanalizasyon ağını genişletmek için çeşitli yatırımları hayata geçirdiklerini söyleyen Başkan Toçoğlu, “Taraklı’da, Pamukova’da, Geyve’de, Kocaali’de, Arifiye’de ve Sapanca’da kilometrelerce uzunlukta kanalizasyon altyapısı inşa ettik. Sapanca Gölü’nün etrafını kolektörle çevreledik” dedi.
VİDANJÖR HİZMETİ
Karapürçek ve Akyazı Küçücek’te devam eden çalışmaların sona gelindiğini dile getiren Başkan Toçoğlu, “Ferizli ve Söğütlü’de çalışmalarımız devam ediyor. Adapazarı’nın Bağlar, Süleymanbey ve Köprübaşı, Akyazı’nın Yeni, Gazi Süleymanpaşa, Yunusemre ve Altındere Mahalleri ve Hendek’in Çamlıca Mahallesi için ihaleye çıkacağız. Atık su altyapısı bulunmayan bölgelerde ise ücretsiz vidanjör hizmeti sunuyoruz” dedi.
ARITMA TESİSLERİ
Atık su arıtma tesisi sayısını 6’ya çıkardıklarını dile getiren Başkan Toçoğlu, “Karaman Atık su Arıtma Tesisi’ne kuracağımız sistemlerle koku sorununu ortadan kaldıracak, atık suların peyzaj, refüj ve park gibi alanların sulamasında yeniden kullanılabilmesini sağlayacağız. 2009’dan günümüze kadar atık suya yönelik olarak yatırımlarımızın toplam bedeli 400 milyon lirayı bulmuş durumda. Kanalizasyon hatlarının uzunluğu ise 2 bin 500 kilometreyi aştı” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, atık suya yönelik altyapı yatırımlarıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. 2009 yılından itibaren kanalizasyon ağını genişletmek için çeşitli yatırımları hayata geçirdiklerini söyleyen Başkan Toçoğlu, “Özellikle 2014 yılından itibaren Büyükşehir sınırlarımızın tüm şehri kapsamasıyla birlikte kanalizasyon çalışmalarımızı ilçelerimize de yaydık. Taraklı’da, Pamukova’da, Geyve’de, Kocaali’de, Arifiye’de ve Sapanca’da kilometrelerce uzunlukta kanalizasyon altyapısı inşa ettik. Sapanca Gölü’nün etrafını kolektörle çevreledik. Karapürçek ve Akyazı Küçücek’te çalışmalarımızın sonuna gelmek üzereyiz. Ferizli ve Söğütlü’de çalışmalarımız devam ediyor. Adapazarı’nın Bağlar, Süleymanbey ve Köprübaşı Mahalleleri, Akyazı’nın Yeni, Gazi Süleymanpaşa, Yunusemre ve Altındere Mahalleri ve Hendek’in Çamlıca Mahallesi için inşa edeceğimiz kanalizasyon hatlarının ihalesine çıkacağız. Atık su altyapısı bulunmayan bölgelerde ise ücretsiz vidanjör hizmeti sunuyoruz” dedi.
ARITMA TESİSLERİ
Başkan Toçoğlu, “Kanalizasyon hatlarını inşa etmenin yanı sıra entegre bir atık su yönetim sistemi kurmak, bu noktada teknolojiyi etkin bir şekilde kullanmakta oldukça önemli. Topladığımız atık suları en iyi şekilde arıtarak deşarj etmemiz ve böylece doğayı korumamız gerekiyor. Bu noktada atık su arıtma tesisi sayımızı 6’ya çıkardık. Kaynarca ve Taraklı’da inşa edeceğimiz atıksu arıtma tesisleriyle ise şehrin tamamında toplanan atık suları arıtabilecek kapasiteye ulaşmış olacağız. Akyazı Atık su Arıtma Tesisi’nin kapasitesini arttıracağız. Karaman Atık su Arıtma Tesisi’ne kuracağımız son nesil sistemlerle koku sorununu ortadan kaldıracak, atık suların peyzaj, refüj ve park gibi alanların sulamasında yeniden kullanılabilmesini sağlayacağız. 2009’dan günümüze kadar atık suya yönelik olarak hayata geçirdiğimiz yatırımlarımızın toplam bedeli 400 milyon lirayı bulmuş durumda. Kanalizasyon hatlarımızın uzunluğu ise 2 bin 500 kilometreyi aştı. Şehrimizi çevre yatırımlarıyla kuşatmaya yönelik yatırımlarımızı sürdüreceğiz” dedi.
14 Ağustos 2018 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI