18 Temmuz 2019

REKTÖR SAVAŞAN: NERELİ DİYE BAKMADIM


Dün basın mensuplarıyla bir araya gelen SAÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan Sakaryalılar’ın SAÜ yönetiminden uzaklaştırıldığı yönündeki eleştiriye “ Yeni atamalarda nereli diye hiç bakmadım” dedi.

KİMSENİN İSTİFASINI İSTEMEDİM
Temmuz ayında Sakarya Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Fatih Savaşan, basın mensuplarıyla bir araya geldi. Yeni ekip arkadaşlarıyla birlikte toplantıya katılan Savaşan hedeflerini anlattı. Ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Prof. Dr. Savaşan, “Bütün hocalarımız elimizi rahatlatmak için istifa edebileceklerini söylediler. Ben kimseden istifa istemedim” şeklinde cevap verdi.

GÖREVİ EN İYİ ŞEKİLDE YAPIYOR MU
Üniversiteyi şehirle bütünleştirmek istediklerini söyleyen Prof. Dr. Savaşan, görevden alanın çok sayıda Sakaryalı üniversite yöneticinin yerine atananların hiç birinin Sakaryalı olmadığının sorulması üzerine ise; “ Herhangi bir görev atama yaparken, hocamız nereli diye hiç düşünmedik. Bu şehirde yaşayan Tokatlı, Malatyalı, Trabzonlu, Vanlı da var. Burada önemli olan nereli olduğu değil, verilen görevi en iyi şekilde yapabiliyorlar mı ona bakmalı” dedi.

BİZİ İZLEYİN SONRA KARAR VERİN
Prof. Dr. Savaşan, yapılan tüm atama ve görev değişikliklerinde göreve yeni gelenlerin Eğitim Bir-Sen ya da İHH üyesi olmasının bir tercih olup olmadığı sorusuna ise ; “Atama yaparken hiç bunları düşünmedim.  Bizi izleyin eğer ki araştırma geliştirmede gözle görülür bir artış olmaz ve gerçekleşmez ise o zaman gerçekten bir sorun var. O zaman gerçekten bu kişiler hak etmedikleri gibi atanmış diyebilirsiniz” diye konuştu
16 Ağustos 2018 , Perşembe Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI