22 Temmuz 2019

KOBİLERE DESTEK KREDİSİ VERİLECEK


Sakarya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Adem Sarı Oda ve Borsaların katkılarıyla kullanıma sunulacak olan Nefes Kredisi kampanyasının KOBİ Destek Kredisi adıyla tekrar başlatılmasına karar verildiğini söyledi

Sakarya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Adem Sarı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin öncülüğünde, Oda ve Borsaların katkılarıyla kullanıma sunulacak olan Nefes Kredisi kampanyasının KOBİ Destek Kredisi adıyla tekrar başlatılmasına karar verildiğini söyledi. Borsa Başkanı Sarı yaptığı açıklamada; “İçinde bulunduğumuz ekonomik koşullarda ülke ekonomisinde önemli yer tutan Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin (KOBI) finansman sorunlarının giderilmesine katkı sağlamak üzere daha önce 2016 yılında 5 milyar TL, 2018'in başında 7,5 milyar TL düşük faizli kredi imkanı oda ve borsalarımızın güçlü destekleriyle üyelerimize sunulmuştur.
KREDİ LANSMANI
Oda ve borsalardan gelen talep ve mevcut ekonomik şartlar göz önüne alınarak Nefes Kredisi projesinin KOBİ Destek Kredisi adıyla tekrar başlatılmasına karar verilmiştir. Bu çerçevede KOBİ Destek (Nefes) Kredisi lansmanı 31 Ağustos 2018 tarihinde Hazine ve Maliye Bakanı Sayın Berat Albayrak, Ticaret Bakanı Sayın Ruhsar Pekcan ve banka genel müdürlerinin katılımlarıyla İstanbul'da gerçekleştirilmiştir.
6 AY ÖDEMESİZ 12 AY TAKSİTLE
Kullandırılacak kredi 6 ay anapara ödemesiz 12 ay eşit taksitli geri ödemeli toplam 18 ay vadeli olmak üzere, firma başı kredi azami tutarı 200.000 TL olacaktır. Üyelerin kullanacağı kredinin faiz oranı aylık %1,85 olarak belirlenmiştir. KOBİ Destek (Nefes) Kredisi 8 bankadan kullandırılacak olup, bu bankalar Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, İş Bankası, Garanti Bankası, Yapı ve Kredi Bankası, Ziraat Katılım, Vakıf Katılım Bankası olarak belirlenmiştir.
GÜÇBİRLİĞİ AÇISINDAN ÖNEMLİ
Çok önemli bir dönemde reel sektör ve finans sektörü el ele verip KOBİ Destek Kredisi'ni yeniden başlatmak güç birliği yaratmamız açısından önemli bir projedir. TOBB Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu ile yaptığımız görüşmelerde 2018 yılı içinde ikinci bir Nefes Kredisi kampanyası düzenlenmesi, düzenlenen kampanyanın üyelerimizin menfaatine ekonomik anlamda olumlu yansımaları olacağı önerisinde bulunmuştum. Sağ olsun başkanımız bildirimimizi dikkate alarak bakanlığımızla görüşmelerde bulundu ve KOBİ’lere can suyu olacak projenin hayata geçmesini sağladılar. Bizlerde STB olarak finansal kaynaklarımızı üyelerimiz kullanımına sunarak, bu güne kadar olduğu gibi bundan sonrada tüm imkanlarımızla üyemizin yanında olmaya devam edeceğiz. Üyelerimizin nefes alması için verilen Kobi Destek (Nefes ) Kredisi’nin üyelerimiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum.”
5 Eylül 2018 , Çarşamba Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI