22 Temmuz 2019

'KİBİR KULELERİ ŞEHRİ İŞGAL ETTİ'


Saadet Partisi İl Başkanı Fahrettin Bay, yerel seçimlerde her ilçede aday çıkaracaklarını belirterek, “Kibir kuleleri şehirlerimizi işgal etti. Her yere, köylere bile kule yapmaya kalktılar” dedi

Saadet Partisi (SP) İl Başkanlığı Ağustos ayı İl Divanı, İl Binası Konferans Salonu’nda yapıldı. Toplantı Saadet Partisi İl Başkanı Fahrettin Bay’ın açılış konuşmasıyla başlandı.  Fahrettin Bay, “Her yerde mutlaka aday göstereceğiz. En etkili arkadaşlardan seçeceğiz adaylarımızı. Büyükşehir ve ilçelerimizde en az üç, beş aday adayı belirleyeceğiz ki,  en uygun olanı seçelim. Ne yazık ki bu hükümet döneminde belediye ile iktidar aynı partiden olunca bir tarafta yolsuzluk, bir tarafta çarpık şehirleşme aldı başını gitti. Kibir kuleleri şehirlerimizi işgal etti. Her yere, köylere bile kule yapmaya kalktılar. İnşallah biz Milli Görüş belediyeciliğini, çok güzel bir şekilde kamuoyuna yansıtacağız” dedi.
RAPOR AÇIKLADILAR
İlçe teşkilat raporlarının alınmasıyla devam eden Ağustos ayı İl toplantısında, birim başkanları, ilçe başkanları ve kadın kolları ile gençlik kolları bir aylık çalışmalarını içeren sunumlarını yaptı. Saadet Partisi İl Başkanı Fahrettin Bay, zorlu bir seçim dönemi geçirdiklerini, partisine aslı astarı olmayan iftiralar atıldığını, ancak Saadet Partisi’nin bu milletin tarihi, geleceği ve ruh kökü olduğunu işaret ederek, “AKP her türlü imkana sahip olmalarına rağmen 8 puan kaybetti. Halkın refah seviyesi üretimle artar. Milletimiz Refah Partisi döneminin üretimini, maaş artışlarını arıyor. Gerçekler sonsuza kadar saklanamaz. Güneş balçıkla sıvanmaz. Saadet bu ülkeye mutlaka bir güneş gibi doğacak ve iş başına geçecektir” dedi.  Türkiye’nin eğitim politikasını da eleştiren Fahrettin Bay, “Okullar açılacak, ama Türk Milli Eğitim sisteminin komisyonu 4 Türk ve 4 ABD’li den oluşturulmuş. Komisyonun başkanı ABD’li büyükelçi. Türkiye’de eğitim ve öğretimi İlkokuldan-Üniversiteye kadar bu komisyon belirliyor.  Müslüman bir ülkenin eğitimi neden ABD’lilere bırakılmış anlaşılır gibi değil. Karma eğitim sistemi ile çocuklarımızı mahvediyoruz bu sistemden acilen vazgeçilmelidir “ dedi.
MÜHRÜ ALMALIYIZ
Yerel seçimlere de değinen Bay, teşkilat çalışmalarının öneminden bahsetti. Teşkilatların mahalle ve köylere kadar inerek parti temsilcilerini belirlemeleri gerektiğini ve model çalışma ile bunları tamamlayacaklarını belirten Bay, “2003 yılından bu yana 1500 belediye yolsuzluktan mahkemelik olmuş. 700 belediye AKP’li. Bu mihvalde çalışarak bütün gücümüzle mührü almak mecburiyetindeyiz. Türkiye ancak bizimle kurtulacaktır. Bundan sonra belediye başkanları ve meclis üyelerinin tespitini yapacağız. Teşkilatlarımızı daha da güçlendirerek, yerel seçimlere en iyi şekilde gireceğiz.” dedi.
Teşkilat Başkanı Osman Ünlü de, üretime dönük çalışmalara geçeceklerini, ilçelerdeki toplantıları önemsediklerini, önümüzdeki dönem yerel seçimlere ağırlık vereceklerini söyledi. Ünlü, Arifiye ve Hendek’te ekim ayında kongre yapılacağını da kaydederek, raporunu partililere sundu.  
6 Eylül 2018 , Perşembe Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI