22 Temmuz 2019

MHP ADAYLARIYLA SAHAYA ÇIKACAK


Yerel seçimlerde için MHP çalışmalarını sürdürüyor. Geçen hafta, MHP Adapazarı İlçe Teşkilatının ardından, dünde Serdivan Teşkilatı bir kahvaltılı toplantı düzenlendi. Toplantıda, yerel seçimlere MHP’nin kendi adayları ile gireceğinin altı çizildi

Serdivan İlçe Başkanı Mükremin Turan’ın ev sahipliğinde Kazımpaşa Köşk Restoran ’ da düzenlenen kahvaltıya; MHP Milletvekili M.Levent Bülbül, İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, il ve ilçe yönetimleri, kadın ve gençlik kollarının yanında çok sayıda partili katıldı. MHP Serdivan İlçe Başkanı Mükremin Turan, yaptığı açılış konuşmasında; “Bizi dimdik ayakta tutan vatan aşkımızdır. Bizler birer Türk milliyetçisiyiz. Biz aldığımız bayrağı son nefesimize kadar, bayrağımıza olan saldırılara karşı, top yekun bir bütün halinde durmak zorundayız. ‘Önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben’ bilinci ile inanmış yüreklere girmek zorundayız” dedi.

İTTİFAK NEDENLERİ

MHP İl Başkanı Ahmet Ziya Akar ise yaptığı konuşmada, MHP’nin AKP  ile olan ittifak düşüncesi hakkında konuştu.  15 Temmuz’da yaşanan gelişmelerin MHP’yi ittifak oluşumunun içine ittiğini belirten Akar, “Sayın genel başkanımızın dediği gibi; ‘Mecliste Cumhur ittifakının, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin işlerlik kazanmasına dair önümüzdeki 5 yıllık süreçte, bu ittifakı ayakta tutmak, bu ittifak ile hükümet sisteminin teşkilatlanmasını sağlamak için destek olmaya devam etmemiz gerekiyor’ Genel başkanımızın ifadeleri ile yaklaşan yerel seçimlerde oluşturulan Cumhur ittifakına helal getirecek, oluşturulmuş olan cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile tezat oluşturacak bir anlayışa bizim müsaade etmememiz gerekiyor. Yani ahenk içinde birbirini tamamlayan, birbiri ile bağlantılı, bu sistemin işleyişine dair bir anlayışla çalışmalıyız. Bizim birlik ve beraberliğimiz her zamankinden daha fazla olmalı” dedi
HALKIMIZA ANLATMALIYIZ

MHP’nin kendi adayları ile seçime gireceğinin altını çizen Akar, “Sakarya’da hiçbir ittifak olmayacakmış gibi kendi adaylarımız ile seçimlere katılacak, kadrolarımız ile neler yapabileceğimizi halkımıza anlatmalıyız. Liyakat sahibi, imanlı arkadaşlarımız ile yola çıkacağız. Kendi belediyecilik anlayışımızı sergileme fırsatı bulacağız. İnanmış bir kadro ile bunu başaracağız” sözleri ile açıklamasını tamamladı.

KENETLENMEK ZORUNDAYIZ

MHP Milletvekili M.Levent Bülbül yaptı. Bülbül, konuşmasında MHP bu güne kadar çeşitli uyarılarda bulunduğunu ancak bu uyarıları kimsenin dikkate almadığını ifade ederek, “ Biz uyarı yükümlülüğünü yerine getirdik deyip kenara çekilen bir parti değiliz. MHP Türk milletinin başında bir sıkıntı var ise bizzat kendi sıkıntısı olarak almış bir partidir. Her yerde bizim canımız acır.  Türkiye’nin içinde bulunduğu bu durumda, durabileceğimiz, başka bir yer ve pozisyon yoktur. Biz Türkiye’nin 81 milyon insanının sorumluluğunu üzerimize alırız. Hem de hiçbir unvanı olmaksızın, belediye başkanlığı, meclis üyeliği olmaksızın sadece milliyetçi hareketim, sadece ülkücüyüm diyerek alır. O yüzden bu ruh her türlü makamın üstündedir. Türk Milleti’nin milli bir duruşa, sahiplenmeye ihtiyacı var. Birbirimize kenetlenerek yürümek zorundayız. 
10 Eylül 2018 , Pazartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI