22 Temmuz 2019

YENİ YAPILACAK ÇEVRE YOLU İÇİN MECLİSTEN ONAY ÇIKTI: SERDİVAN’A BİR YOL DAHA


Büyükşehir Belediye Meclisi, Serdivan’da Spor Salonu yakınındaki büyük kavşaktan Kazımpaşa’ya bağlanacak yeni çevre yoluyla ilgili imar düzenlemesini kabul etti

ALTERNATİF BİR YOL
Son yıllarda açılan duble yollarıyla dikkat çeken ve hızla gelişen Serdivan’a yeni bir duble yol daha geliyor. Büyükşehir Belediye Meclisi’nin dün gerçekleştirilen toplantısında Serdivan Yazlık Bölgesinden  Kazımpaşa’ya bağlanacak yeni çevre yolunun imar düzenlemesi kabul edildi. Serdivan Çevre Yolu projesi olarak Büyükşehir Belediyesi’nin hazırladığı proje mevcut Kazımpaşa yoluna alternatif bir yol olarak planlanıyor.
İMAR İÇİN HAZIRLIK
Yeni çevre yolunun imar planı oy birliğiyle kabul edildi. Toplantıda ayrıca Yenikent’teki bazı iş merkezlerinin  İl Emniyet Müdürlüğü’ne ve Sakarya Üniversitesi’ne tahsisi oy birliğiyle kabul edildi. Serdivan’da son yıllarda yapılan duble yollar ilçenin gelişimini sağladı. Ancak yeni çevre yolunun tarım arazilerinin imara açılması için bir hazırlık olarak algılandı. 

Büyükşehir Belediyesi Ağustos Ayı Meclis Toplantısı Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli başkanlığında gerçekleştirildi. Mecliste 5 ilave gündem maddesi ile 79 madde görüşülerek karara bağlandı. Meclis Divan Katipliği’ne asil üye Serkan Kayınoğlu, yedek üye ise Mustafa Sarı seçildi.
YENİ BİR ALTERNATİF
Büyükşehir Meclis Toplantısı’nda Yenikent’te yer alan bazı iş merkezlerinin Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü’ne ve Sakarya Üniversitesi’ne tahsisi oy birliğiyle kabul edildi. Şehrin Kuzey-Güney ulaşımına alternatif bir güzergah oluşturacak Serdivan Çevre Yolu projesi için hazırlanan imar planları da oy birliğiyle kabul edildi. Eylül Ayı Meclis Toplantısı; 1. gündem maddesi ile 74. gündem maddesi yer değiştirilerek başladı. Toplantıda; 2 ve 23. maddeler İmar ve Bayındırlık Komisyonuna, 23 ve 25. maddeler Ulaşım Komisyonuna, 15, 26 ve 62. maddeler İmar ve Bayındırlık Komisyonuna oy birliği ile havale edildi.  63. madde İmar ve Bayındırlık Komisyonuna iade edildi.
ÖZEL HAREKETA TAHSİS
Gündemin 64’ncü maddesinde yer alan Adapazarı İlçesi, 15 Temmuz Camili Mahallesi, 1562 ada, 1 parsel nolu taşınmaz 266 nolu iş merkezindeki AB Blok 2, 3, .. 39 bağımsız bölüm numaralı 74 adet iş yerinin, Sakarya Adli Tıp Şube Müdürlüğü ve Otopsi Merkezi olarak kullanılmak üzere Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü adına  yapılan tahsisin, kurumun feragat etmesi nedeniyle bu iş yerlerinin “İl Emniyet Müdürlüğü Ek Hizmet Binası” olarak kullanılmak üzere İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğüne tahsisi ve tahsis ile ilgili işlemler için Büyükşehir Belediye Başkanı ve Büyükşehir Belediye Encümenine yetki verilmesi oy birliği ile kabul edildi.
OY BİRLİĞİ İLE KARAR
67’nci madde de yer alan Cumhuriyet Mahallesi, 54 pafta, 390 ada, 180 nolu parselde bulunan, Engelsiz Kafe’nin 10 yıllığına ihale ile kiralanması için ise encümene yetki verildi. Gündem’de yer alan 68. madde oy çokluğu ile kabul edildi. 69 ve 71. maddeler oy birliği ile kabul edildi. 72. madde Plan ve Bütçe Komisyonuna, 75, 76, 77 İmar ve Bayındırlık Komisyonuna, 79. madde Hukuk ve Ulaşım Komisyonuna havale edildi. 73, 74, 78. madde oy birliği ile kabul edildi. 
11 Eylül 2018 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI