18 Temmuz 2019

OKUL ÇAĞINDAKİ ÇOCUKLARI BEKLEYEN TEHLİKEYE DİKKAT: BURASI BİR AVM


Erenler’de bulunan bir AVM’nin kafeteryasında sigara içen 11-12 yaşlarındaki çocukların fotoğrafı, alınan tüm yasaklara rağmen sigara kullanımının çocuklarda bile yaygınlaştığını gösteriyor

KÜÇÜK YAŞTA ÇOCUKLAR
Hükümetin sigara kullanımı azaltmak amacıyla getirdiği düzenlemeler, yerelde önemsenmediği için artık küçük yaşlardaki çocuklar bile sigara kullanıyor. Sadece okul çevrelerindeki denetimsiz izbe kafeteryalarda değil AVM kafeteryalarında bile sigara içen küçük çocuklara rastlamak mümkün hale geldi.
DÜN ÖĞLE SAATLERİNDE
Erenler’de bulunan bir AVM’nin kafeteryasında dün öğlen saatlerinde 11-12 yaşlarında bir grup çocuğun sigara içtiği görüldü. Fotoğraflarının çekildiğinden habersiz, küfürlü konuşmalar eşliğinde yarım saat kadar sigara içen çocuklar daha sonra kafeteryadan hep birlikte ayrıldılar.
İŞLETMELER UYARILMALI
Fotoğraf, okul yaşındaki çocukları bekleyen tehlikeyi göstermesi açısından dikkat çekici bulunurken bu tür mekanların hem işletme sahipleri, hem de yetkililer tarafından daha dikkatli denetlenmesi gerçeğini de gösterdi. Yetkilileri ve aileleri çocukları sigara ve uyuşturucuya karşı bilinçlendirmeye davet ediyoruz.
14 Eylül 2018 , Cuma Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI