22 Temmuz 2019

VALİ BALKANLIOĞLU: KALKINMANIN TEMELİ EĞİTİMDİR


Vali İrfan Balkanlıoğlu, yayınladığı Eğitim – Öğretim Yılı Mesajında, öğretmen, veli ve öğrencilere seslendi. Balkanlıoğlu kalkınmanın temelinin eğitimden geçtiğini söyledi

Vali İrfan Balkanlıoğlu yeni eğitim ve öğretim yılının açılış yıl dönümü nedeniyle yazılı bir açıklamada bulundu. Balkanlıoğlu yayınladığı mesajda, yeni eğitim yılına başlamanın sevinç ve heyecanının yaşandığını ifade etti. Ülke kalkınmasının temelinin eğitimden geçtiğini ifade eden Balkanlıoğlu, “Sakarya’mızın da Ülkemize en büyük katkısı eğitimde elde ettiği başarılar olacaktır. Çünkü eğitime yapılan yatırımlar ve göstereceğimiz performans Türkiye’nin ve İlimizin on yıllar sonrasına atılmış birer değerler bütününü teşkil edecektir. Bunun için Aziz Milletimize yapacağımız en büyük hizmet ve yatırım eğitimde kalite ve başarı olmalıdır” dedi.
TEKNOLOJİK GEREKLER
Öğrencelere seslenen Vali Balkanlıoğlu, öğrencilerinde ülkenin geleceği için bütün gayretleriyle çalışmaları ve başarıyı yakalamaları gerektiğini vurguladı. Balkanlıoğlu şunları söyledi, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin vizyonlarının gerçekleşebilmesi için önümüzdeki süreçteki bilim adamlarının, öğretmenlerinin ve yöneticilerinin sizler olacağını unutmamalısınız. Bundan dolayıdır ki, çağın teknolojik gereklerine mutlaka erişmeli ve kendinizi kalifiye insanlar olarak yetiştirerek iyi birer vatandaş olmanız bizim için en büyük iftihar vesilesi olacaktır”
ÖĞRETMENLERİN ESERİ
Eğitimin temel taşının öğretmenler olduğunu hatırlatan Balkanlıoğlu, öğretmenlerin üstlerine düşen fedakarlığı göstereceklerinden şüpheleri olmadığını söyledi. Bu gün bulunduğumuz noktada öğretmenlerin büyük payının olduğunu belirten Balkanlıoğlu, “Aziz Milletimizin geçmişinde ve bugününde sizlerin birikimi, emeği ve izi olduğunun idrakindeyiz. Ülkemizin geleceği sizin şefkat dolu yüreğinizdedir” dedi
DİYALOG HALİNDE OLUN
Hedeflenen okul anlayışının, öğrenmeyi sevdiren, düşünen, araştıran, bilgisini kullanan ve çevresiyle barışık öğrenci yetiştiren okullar olduğunu ifade eden Balkanlıoğlu, velilere de seslendi. Balkanlıoğlu, “Eğitim ve öğretim, sadece okulda cereyan eden bir olgu değildir. Eğitimin başladığı yer ailedir. Anne-baba çocuğun eğitimi konusunda öğretmen ve yöneticilerle sürekli diyalog halinde olmalıdır” dedi.
15 Eylül 2018 , Cumartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI