19 Haziran 2019

BAŞKAN TOÇOĞLU, KURMAYLARIYLA YAPTIĞI TOPLANTIDA YATIRIMLARI DEĞERLENDİRDİ: ALTYAPIDA BÜYÜK
 AŞAMA KAYDETTİK


AKOM’da kurmaylarıyla bir araya gelen Başkan Toçoğlu, “Güçlü altyapı ve sorunsuz gelecek için 1,3 milyar lira değerinde yatırım yaptık. Bugüne kadar attıkları adımlarla altyapı anlamında büyük aşama kaydettik” dedi

GÜÇLÜ VE SAĞLAM
Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Afet ve Koordinasyon Merkezi’nde (AKOM) gerçekleştirilen üst yönetim toplantısında altyapı yatırımlarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Bugüne kadar attıkları adımlarla altyapı anlamında büyük aşamalar kaydettiklerini söyleyen Başkan Toçoğlu, “Güçlü altyapı ve sorunsuz gelecek için 1,3 milyar lira değerinde yatırım yaptık” dedi.
SU ÇEŞMEDEN İÇİLİR
Göreve geldiklerinde musluklarından doğrudan su içilebilen bir Sakarya hedeflediklerini belirten Başkan Toçoğlu, “Sapanca Gölü’nün suyunu şehrimize en iyi şekilde ulaştırabilmek için 4. Çelik İsale Hattı’nı hayata geçirdik. Suyun kalitesini güvence altına almak için suyu kaynağında korumaya başladık. Suyu kontrol altında tutarken teknolojinin tüm nimetlerinden yararlanıyoruz” dedi.
EN KALİTELİ SULAR
Türkiye’nin en kaliteli sularından birisinin Sakarya’da içilmesinde atıksuya yönelik yatırımların önemli bir yere sahip olduğunu belirten Başkan Toçoğlu, “Su kaynaklarımızı ve çevremizi korumak, doğayla iç içe gelişen şehir inşa etmek için kanalizasyon hatları ve atıksu arıtma tesisleri inşa ettik. Sapanca Gölü’nü, Sakarya Nehri’ni ve su kaynaklarımızı koruma altına aldık” diye konuştu. 

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Afet ve Koordinasyon Merkezi’nde (AKOM) gerçekleştirilen üst yönetim toplantısında altyapı yatırımlarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Bugüne kadar attıkları adımlarla altyapı anlamında büyük aşamalar kaydettiklerini söyleyen Başkan Toçoğlu, “Güçlü altyapı ve sorunsuz gelecek için 1,3 milyar lira değerinde yatırım yaptık” dedi.
SU ÇEŞMEDEN İÇİLİR
Göreve geldiklerinde musluklarından doğrudan su içilebilen bir Sakarya hedeflediklerini belirten Başkan Toçoğlu, “Sapanca Gölü’nün suyunu şehrimize en iyi şekilde ulaştırabilmek için 4. Çelik İsale Hattı’nı hayata geçirdik. Bu hattı deprem riskine karşı inşa ettiğimiz tünelle koruma altına aldık. Şehir genelinde 10 içme suyu arıtma tesisini tamamladık. Dağ, tepe demeden şehrimizin dört bir yanında ve 16 ilçemizde içme suyu hatları imal ettik. Suyun kalitesini güvence altına almak için suyu kaynağında korumaya başladık. Suyu kontrol altında tutarken teknolojinin tüm nimetlerinden yararlandığımız bir sistem oluşturduk” diye konuştu.
EN KALİTELİ SULAR
Türkiye’nin en kaliteli sularından birisinin Sakarya’da içilmesinde atıksuya yönelik yatırımların önemli bir yere sahip olduğunun altını çizen Başkan Toçoğlu, “Su kaynaklarımızı ve çevremizi korumak, doğayla iç içe gelişen bir şehir inşa etmek için kanalizasyon hatları ve atıksu arıtma tesisleri inşa ettik. Atıksu yatırımlarımızla Sapanca Gölü’nü, Sakarya Nehri’ni, Karadeniz’i ve su kaynaklarımızı koruma altına aldık. Şehrimize 3 atıksu arıtma tesisi kazandırdık” ifadelerini kullandı.
140 MİLYONLUK YATIRIM
140 milyonluk yatırımla inşa ettiğimiz Akçay Barajı ile hem 40 milyon metreküplük alternatif bir su kaynağı oluşturmuş olacağız, hem de yılda 45 milyon kilovata kadar enerji üretebileceğiz. Şehrimizin kuzeyinde inşa edeceğimiz Çamdağı Barajı’da bu bölgelerin içmesuyu geleceğini garanti altına alacak. Türkiye’ye örnek olan ADASU HES ile enerji üretmeye devam ediyoruz. Akyazı’da inşa ettiğimiz Keremali HES’te ise çalışmalar sürüyor. Hazırladığımız projeler ve yatırım programımız çerçevesinde Sakarya’yı sağlam temeller üzerine yükseltecek altyapı projelerini hayata geçirmeyi sürdüreceğiz” dedi.

 
26 Eylül 2018 , Çarşamba Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI