19 Haziran 2019

BAŞKAN TOÇOĞLU’NDAN MECLİS TOPLANTISINDA SİYASİ ÜSLUP ÇAĞRISI: HUZURU BOZMAYALIM


Meclis toplantısında konuşan Başkan Toçoğlu, yerel seçim sürecine girdiklerini belirterek, herkesin üslubuna dikkat etmesi gerektiğini belirtti. Başkan Toçoğlu “Bu şehrin huzurunu bozmayalım. Hepimiz dikkat edelim” diye konuştu.

MECLİS TOPLANTISI
Büyükşehir Belediyesi Ekim ayı olağan toplantısı dün meclis toplantı salonunda gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun başkanlık ettiği toplantıda 62 madde görüşülerek karara bağlandı. Gündem dışı bölümde söz alan MHP Grup Başkanvekili Erkal Etçioğlu, Kaynarca’da yaşanan sel felaketini gündeme getirerek, bölgenin kanal sorununun çözülmesini talep etti.
SEÇİMLER YAKLAŞTI
Gündem dışı bölümde açıklama yapan Başkan Toçoğlu, yerel seçimlerin yaklaştığını belirterek, herkesin üslubuna dikkat etmesini istedi. Toçoğlu, “Bütün meclis üyesi, belediye başkanları ve milletvekillerimiz bu süreçte çok dikkatli olalım. Üsluplarımıza lütfen çok dikkat edelim. Bu şehirde yaşıyoruz. Yarın bir gün bu şehirde birbirimizin yüzüne bakamayacak kelimeler kullanmayalım” dedi.
HİÇ ALIŞIK DEĞİLİZ
Son günlerde Adapazarı’nda hiç alışık olmadığı tarzda demeçler gördüğünü belirten Başkan Toçoğlu, “Biz iyi bir şey yaptığımızda vatandaşa iyi olarak yansıyor ama yanlış bir şey yaparsak bu yanlış şekilde yansır. Bu şehrin huzurunu bozmayalım. Hepimiz dikkat edelim. Muhalefet ve AK Partili vekillere de sesleniyorum. Herkes her yere aday olabilir. Bu koltuklar bize babalarımızdan miras kalmadı” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ekim ayı olağan toplantısı dün meclis toplantı salonunda gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun başkanlık ettiği toplantıda 62 madde görüşülerek karara bağlandı. Gündem dışı bölümde söz alan MHP Grup Başkanvekili Erkal Etçioğlu, Kaynarca’da yaşanan sel felaketini gündeme getirerek, bölgenin kanal sorununun çözülmesini talep etti. Küçük Sanayi Sitesi’nin taşınmasıyla ilgili olarak bir an evvel harekete geçilmesini talep eden Etçioğlu, esnafın ödemelerinin de ertelenmesini istedi.
KAYNARCA’DAKİ SEL
Sel felaketinin yaşanmasının ardından bölgeye gittiklerini belirten Başkan Toçoğlu, “1950’lerde yapılmış köprüler artık ihtiyaca cevap vermiyor. Kaynarca’daki köprülerinde ivedilikle yenilenmesi lazım. Devlet Su İşleri ile görüştük. İhaleyi yaptılar. Büyük bir ihtimalle 15 gün içerisinde yenilenmeye başlayacak” dedi. Kaynarca’da bulunan köprülerin hasarı büyüttüğünü vurgulayan Başkan Toçoğlu, “Tıkanınca taşıyor ve çok büyük zarar veriyor. Sanayi sitesindeki zarar tamamen bu yüzden. Büyükşehir Belediyesi olarak konunun takipçisiyiz. Büyükşehir olarak şehre 22 yeni köprü kazandırdık. Eğer DSİ yapmasaydı arkadaşlara bizim yapmamızın talimatını verdim. Esnaflarımızın meselesini yerellerin çözeceği bir mesele değil” dedi.
AYÇİÇEĞİ VADİSİ PROJESİ
Şehre yeşil alan kazandırmanın vatandaşlar üzerinde pozitif etki oluşturduğunu belirten Toçoğlu, “Büyükşehir Belediyesi olarak parklar konusunda ciddi çalışmalar gerçekleştirdik. Sevinerek söylemeliyim ki Ayçiçeği Vadisi Yenikent bölgesine inanılmaz bir sinerji kattı. Çoluk çocuk, kadın, yaşlı, genç herkes orada bisikleti ile keyif yapıyor. Bende bu işten büyük keyif aldım. Aynı şekilde Maltepe Park’ta vatandaşlarımız bir arada güzel vakit geçiriyor” ifadelerini kullandı.
TOÇOĞLU’NDAN UYARI
Başkan Toçoğlu seçimlerin yaklaştığını ve herkesin üslubuna dikkat etmesini isteyerek, “Seçimler yaklaşıyor. Ortamlara da girdik. Bütün meclis üyesi, belediye başkanları ve milletvekillerimiz bu süreçte çok dikkatli olalım. Üsluplarımıza dikkat edelim. Bu şehirde yaşıyoruz. Yarın bir gün bu şehirde birbirimizin yüzüne bakamayacak kelimeler kullanmayalım. Son günlerde Adapazarı’nda hiç alışık olmadığımız tarzda demeçler görüyorum. Yani biz iyi bir şey yaptığımızda vatandaşa iyi olarak yansıyor ama yanlış bir şey yaparsak bu yanlış şekilde yansır. Bu şehrin huzuruna zarar veririz. Hepimiz dikkat edelim. Milletvekillerine de sesleniyorum bizimkilere ya da muhalefete. Herkes her yere aday olabilir. Bu koltuklar bize babalarımızdan miras kalmadı. Bunu da anektod olarak hatırlatmak istedim” dedi.  Gündem maddelerinde 62 madde görüşülerek karara bağlandı.
9 Ekim 2018 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI