25 Mayıs 2019

ZAFER KAZAN BASINLA VEDALAŞTI: KOLTUKLA DOĞMADIM


İki dönemdir Sakarya Baro Başkanlığını yürüten Zafer Kazan, dün basın mensupları ile veda için bir araya geldi. Kazan, “4 yılın sonunda bir demokrasi örneği de göstermek istiyorum, koltukla doğmadım” dedi

Sakarya Barosunda iki dönem başkanlık yapan ve 21 ekim’de görevini, yeni seçilecek baro başkanına devredecek olan Zafer Kazan, dün basın mensupları ile bir araya geldi.  Elegant Tesislerinde gerçekleştirilen toplantıya basın mensupları büyük ilgi gösterdi. Kazan konuşmasına Basın mensuplarına teşekkür ederek başladı. Kazan  yaptığı konuşmada, “Sakarya Barosu’nun 4 yıl boyunca adını, söylemlerini ve adeta bir ortak birleşme noktası olduğu gerçeğini, Sakarya’da farklı bir kent olabileceğimizin de haberini yaptınız. Fikir ve düşüncelerimizi kamuoyuna taşıdığınız için teşekkür ederim. Bu yüzden hukuk devleti derken basın özgürlüğünü de her zaman kattık. Olumlu ve yapıcı yorumlarınız, eleştirileriniz içinde gerçekten teşekkür ediyorum, inanın her birinden kazanımlar sağladık. Sizler, Sakarya Barosunun sesini hem Sakarya’ya hem de tüm Türkiye’ye duyurdunuz” dedi.
KÜÇÜK TÜRKİYE
Kazan, baro olarak bir çok etkinlikte ilimizin sesini duyurduklarını vurgulayarak şöyle devam etti; “Baromuzun 63. kuruluş yıldönümünde neredeyse tüm baro başkanları Sakarya’da toplandı. Sakarya adeta küçük bir Türkiye haline geldi. Aslında yapabileceğimiz çok şey olduğunu görüyorum. Farklı fikirlerden, farklı düşüncelerden insanlarımızın bir arada olup paylaşım yapabildiği resmini gösterdi Türkiye. Sakarya’yı küçük bir Türkiye olarak değerlendiriyorum.  Burada çok farklı etnik kökenlerden  insanlar barış içinde yaşıyorlar.”
İNSANLARI BIKTIRMADAN
Bir çok defa, “Görevi neden bırakıyorsunuz?’ sorusu ile  karşı karşıya kaldıklarını belirten Başkan Kazan, “Çok zor bir dönemde 4 yıl görev yaptık. Hukuk dedikçe hukuksuzlukla karşılaştık, demokrasi dedik darbe girişimiyle karşılaştık. Sadece söylemlerin kar etmediğini gördük, demokrasi seçimlerden ibaret değildir demiştik ve vatandaşlarımız demokrasiye sahip çıkmasa nasıl bir manzarayla karşılaşacağımızı düşünemiyoruz. Ben bugün çok mutlu bir insanım, büyük bir teveccühle geldiğim ve ikinci kez yine büyük bir teveccühle geldiğim Baro Başkanlığından insanları bıktırmadan ayrılıyorum. 4 yılın sonunda bir demokrasi örneği de göstermek istiyorum, koltukla doğmadım” şeklinde konuştu.
SIKINTI YAŞIYORUZ
Zafer  Kazan görevi süresince demokrasiye önem verdiğini, demokrasi de vatandaşın da büyük payı olduğunu ve her zaman eşitlik yanında olduğunu belirtti. Kazan, “ Bu süreçte kendimi bir okuldan mezun olmuş gibi hissediyorum, bir makamı bırakmış gibi değil. Çok şey öğrendim. Gördüğüm olaylar, yaşadığım hadiseler bana çok şey öğretti. 21 Ekim’de mezuniyet törenimi yapacağız. Yeni meslektaşımın da bu fakülteye giriş kaydını yapacağız. Sakarya barosu başkanlığı fakültesinden mezun oldum” derken Sakarya’da yeni bir adliye binası ihtiyacını tekrarladı. Kazan,  “Adliye çalışanları, savcılar, hakimler, avukatlar ve vatandaşlarımız olarak bina açısından oldukça dar alana sahibiz ve bu yüzden sıkıntı yaşıyoruz. Sakarya’ya yeni bir adliye binasının yapılması hepimizi rahatlatacak ve bu sıkıntının çözüme kavuşacağını düşünüyorum” şeklinde konuştu. Nisa Çoban
10 Ekim 2018 , Çarşamba Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI