20 Nisan 2019

'SAKARYA'YA YATIRIM YAPAN KAZANIR'


Zambiya’dan gelen heyeti ağırlayan SATSO Başkanı Altuğ, ilimizin yatırım avantajlarına dikkat çekerek, “Bulunduğu aks itibariyle güçlü ve tercih edilen bir bölgeyiz. Sakarya’ya yatırım yapan kazanır” dedi

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Zambiya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Micheal Nyirenda ve Zambiya Kalkınma Ajansı Yetkilisi Chisanga Pule’yi makamında ağırladı. Sakarya’nın sosyo ekonomik yapısı ve yatırım avantajları hakkında Zambiya Heyetine bilgi veren Başkan Altuğ, Sakarya iş dünyası olarak yeni hedef pazarlar ve ekonomiler üzerine yoğunlaştıklarını belirtti.
SEKTÖREL GÖRÜŞMELER
Başkan Altuğ, “Üyelerimizin yurtdışı iş geliştirmelerine destek olmak amacıyla birçok faaliyet yürütmekteyiz. İhracat yapan firmaların nicelik ve nitelik bakımından gelişmelerine öncülük etmek ana hedeflerimiz arasında yer alıyor. Bu doğrultuda Uygulamalı Dış Ticaret Eğitimleri, sektörel ikili iş görüşmeleri, UPEP Projesi gibi çalışmalarla iş dünyamızın kapılarını dünyaya açarken, dünya ülkelerinin de dikkatini çeken bir bölge konumuna geliyoruz” şeklinde konuştu.
YATIRIM AVANTAJLARI
Başkan Altuğ ayrıca Sakarya’nın yatırım avantajlarına da dikkat çekerek, “Bulunduğu aks itibariyle güçlü ve tercih edilen bir bölgeyiz. Yapılan yatırımların getirisi yatırımcıya katkı sağlarken bölgeye de ivme kazandırıyor. Sakarya’ya yatırım yapan kazanır” dedi. Zambiya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Micheal Nyirenda ise ekonomik işbirliğinin gelişmesi adına yapılacak tüm çalışmalardan memnuniyet duyacaklarını ifade ederek, Sakaryalı iş adamlarını da Zambiya’ya davet etti.
10 Ekim 2018 , Çarşamba Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI