25 Mayıs 2019

BAŞKAN TOÇOĞLU ÖĞRENCİLERLE BULUŞMASINDA ÇEVRE KONUSUNDA KONUŞTU: KİRLİ SANAYİ İSTEMİYORUZ


TÜGVA’da öğrencilerle bir araya gelen Başkan Toçoğlu, “Bizim bir tarzımız var. Bu şehre kirlilik verecek sanayi istemiyoruz. Biz her zaman seçici davranıyoruz. Görevde olduğumuz sürece Sakarya’yı kirleten hiçbir yapıya izin vermeyeceğiz” dedi

TÜGVA’da öğrencilerle buluşan Başkan Toçoğlu, görevde olduğu sürece şehri kirleten hiçbir yapıya izin vermeyeceğini belirterek, “Her zaman seçici davranıyoruz. Bundan sonrada öyle olacak. Bu şehre kirlilik verecek sanayi istemiyoruz” dedi.
ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU
Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, TÜGVA Sakarya Erkek Öğrenci Yurdu’nu ziyaret ederek öğrenciler ile bir araya geldi. Yurt binasını gezen Başkan Toçoğlu, öğrencilerin sorularını yanıtladı. Öğrencilerden başarılı olmaları için çok çalışmalarını isteyen Başkan Toçoğlu, “Siz düzgün insanlar olursanız iş sizi bulur. Hepiniz çok başarılı olacaksınız” dedi.
SAKARYA ÖNEMLİ KONUMDA
Sakarya’nın önemli bir konumda olduğuhu dile getiren Başkan Toçoğlu, “Bizim bir tarzımız var. Bu şehre kirlilik verecek sanayi istemiyoruz. Her zaman seçici davranıyoruz. Bundan sonrada öyle olacak. Görevde olduğumuz sürece Sakarya’yı kirleten hiçbir yapıya izin vermeyeceğiz” dedi. Toçoğlu her zaman üniversitelilerin yanında olduğunu da söyledi. 5’te
YEŞİL ALAN VE PARKLAR
Halka dokunan hizmetler yapmaya özen gösterdiklerini dile getiren Başkan Toçoğlu, “Vatandaşımız temiz su içsin, ayağına çamur değmesin istiyoruz. Yeşil alanlar, parklarla sosyal yaşantıyı rahatlıkla yaşandığı mekanlar istiyoruz. Şehrimizi beton ile değil, yeşil ile büyütüyoruz. Halkın daha da mutlu olarak yaşadığı bir Sakarya hayal ediyoruz” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, TÜGVA Sakarya Erkek Öğrenci Yurdu’nu ziyaret ederek öğrenciler ile bir araya geldi. TÜGVA Sakarya Koordinatörü Adnan Dizer’inde eşlik ettiği ziyarette Başkan Toçoğlu, yurt binası gezisinin ardından, öğrencilerin sorduğu sorulara cevap verdi. Konuşmasının başında öğrencilere, ‘hoşgeldiniz’ diyen Başkan Toçoğlu, “Zaman içinde iyi bir şehre iyi bir üniversiteye geldiğinizi sizde göreceksiniz. Burası insanı yormayan, yeşili, toprağı bol olan, binaları yüksek olmayan Bir yerlere gelmek, bir yerlerde bulunmak şans eseri değil, emek sarf edilerek yapılmış işlerdir. Önce siz kendiniz bir yere gelmek isteyeceksiniz, daha sonra bunu başarmak için çabalayacaksınız. Siz hayatınızı belirli bir düzende götürürseniz Allah size güzel kapılar açar. Siz düzgün insanlar olursanız iş sizi bulur. İnşallah hepiniz çok başarılı olacaksınız. Aileleriniz ve ülkemiz sizlerden çok şey bekliyor” dedi.
GÜZERGAHLARIN KAVŞAĞI
“Şehrinizde 8 adet organize sanayi bölgesi var. Yatırımcıyı buraya nasıl çektiniz bunun arkasındaki başarı öyküsü nedir?” sorusuna yanıt veren Başkan Toçoğlu, “Sakarya konum olarak bu tür yatırımcıların çok dikkatini çeken bir yerde. İstanbul’a yakın, Ankara’ya yakın, Anadolu’ya, batıya yakın. Güzergâhların kavşağında kurulan bir şehiriz. Yatırımcının da aradığı nedir? Ürettiğini kısa mesafede taşımaktır. Sakarya bu anlamda çok elverişli bir şehir. Bizim bir tarzımız var. Bu şehre kirlilik verecek sanayi istemiyoruz. Biz her zaman seçici davranıyoruz. Bundan sonrada öyle olacak görevde olduğumuz sürece Sakarya’yı kirleten hiçbir yapıya izin vermeyeceğiz” dedi.
YENİ MEKANLAR YAPTIK
Sakarya’da hayal edipte yapamadığınız bir şey var mı? sorusunu yanıtlayan Başkan Toçoğlu, “Halka dokunan hizmetler yapmaya özen gösteriyoruz. Vatandaşımız temiz su içsin, ayağına çamur değmesin istiyoruz. Yeşil alanlar, parklarla sosyal yaşantıyı rahatlıkla yaşandığı mekanlar istiyoruz. Şehrimizi beton ile değil, yeşil ile büyütüyoruz. Vatandaşlarımızın daha da mutlu olarak yaşadığı bir Sakarya hayal ediyoruz” dedi. Üniversite öğrencilerine yönelik çok sayıda yatırım yaptıklarını da dile getiren Başkan Toçoğlu, “Ben 2009’da Büyükşehir Belediye Başkanı seçildiğimde en büyük sorun üniversiteye ulaşımdı. Şuanda böyle bir sorun yok. Biz üniversite öğrencilerini önemsiyoruz. Birçok katkı sağlıyoruz. 2 yeni bina tahsis ettik. Yeni hatlar oluşturduk. Yeni kütüphane açtık. Üniversite öğrencilerine yeni mekân tahsis ettik. İnşallah çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.
11 Ekim 2018 , Perşembe Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI