26 Mayıs 2019

SAKARYA BİLİM SOKAĞI TÖRENLE AÇILDI


İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Sakarya Bilim Sokağı dün açılış törenini gerçekleştirdi.. Açılışta konuşan İl Milli Eğitim Müdüresi Fazilet Durmuş, çocukları yarına hazırladıklarını ifade ederek, “ Amacımız, çocukların merak duygularını at

İl Milli Eğitim Müdürlüğünün TÜBİTAK Bilim Şenliği kapsamında gerçekleştirdiği Sakarya Bilim Sokağı açılış törenini dün Agora Avm’de gerçekleşti. Açılışa TÜBİTAK Temsilcisi Yusuf Atalay, Vali Yardımcısı Abdül Rauf Ulusoy, İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Afad İl Müdürü Hüseyin Kaşkaş, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yılmaz Daşçıoğlu ve Kocaeli Bilim Merkezi temsilcileri katıldı.
YARINA HAZIRLAMAK
Temsilciler, açılışın ardından öğrencilerle beraber standları gezdi.Yoğun ilginin yaşandığı etkinlikte İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş; “ Artık Dijital çağdayız önümüzde ki çocuklar dijital dünyanın gerçek çocukları. Dolayısıyla onları biz bugüne hazırlamıyoruz, yarına hazırlıyoruz. Eğer yarına hazırlıyorsak da yarının gerçeklerini onlara şimdiden sunmamız lazım. Bunu da var olan merak duygularını harekete geçirerek yapabiliriz. O yüzden şimdi bizim bütün yardımımız merak duygularını harekete geçirecek bir kıvılcımı ateşleyebilmek, ondan sonrasında zaten onlar kendileri bu kıvılcımı ateşlemesiyle beraber geri kalanını yapacak ve nihai sonuçta inşallah Türkiye’ye ya da dünyaya yön verecek bir bilim insanı Sakarya’dan çıkacak” dedi.
45 ATÖLYE BULUNUYOR
7.000 öğrencinin atölyeye katılmak için müracaat ettiklerini, okul öncesinden lise sona kadar bütün öğrencileri kapsayan atölye çalışmasının sürecine de değinen Durmuş, atölyeyi ziyaret edenlerin 15-16 bin kişi üzerinde olduğunu da vurguladı.  Sakarya Bilim Sokağı’nda bilim adına birçok etkinlik, Sakarya halkı ve öğrencilerle buluştu. Bu etkinlikte; Astronomi gözlem ve materyal geliştirme, zeka oyunları, Robotik-Kodlama faaliyetleri, 3D Materyal geliştirme, sanal gerçeklik, eğlenceli fen deneyleri (Temel bilim atölyeleri), Afet ile mücadele, çeşitli yarışmalar ve temel bilim söyleşileri bulunuyor. 45 adet atölye bulunan Bilim Sokağı’nda öğrenciler ilgi alanlarına göre hangi atölye’de çalışmak istiyorsa oraya müracaat edip kayıtlarını yaptırabileceği ifade edildi. Esma Yazgan- Nisa Çoban
11 Ekim 2018 , Perşembe Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI