22 Nisan 2019

İKTİDAR PARTİSİ YEREL SEÇİMLER ÖNCESİNDE ADAY SEÇİMİNDE HASSAS DAVRANIYOR: ANKET ÜSTÜNE ANKETAKP Genel Merkezi il genelinde 5 anket firmasıyla seçmenin eğilimini belirlemek için sahada çalışıyor. Anket manipülasyonlarına karşı genel merkez çeşitli önlem planlarını devreye soktu. Teşkilat temayülünün ardından STK’lardan da isimler istenecek

5 FİRMA ÇALIŞIYOR
Adalet ve Kalkınma Partisi, 2019 Mart’ın yapılacak yerel seçimler öncesinde aday belirlemede ince eleyip sık dokuyor. AKP Genel Merkezi 5 farklı firmayla şehir genelinde anket çalışmalarını sürdürüyor. Sakarya’nın ilçelerini bölgelere ayıran anket firmaları kendi sorumluluk sahalarında yaptıkları anketlerde birden fazla yönteme başvuruyor.
MEMNUNİYET SORGUSU
Yüz yüze yapılan anketlerde ilk olarak mevcut belediye başkanından memnuniyet sorgulanıyor. Daha sonra ilçenin sorunları ve kimi başkan olarak görmek istedikleri soruluyor. Genel merkez sahada yapılabilecek anket manipülasyonlarına karşı da Ankara’dan bir ekibi büyükşehirlerde anketörlere refakat ettiriyor. Görevliler anketörlerle birlikte çalışıyor.
FARKLI YÖNTEMLER VAR
Genel Merkezde oluşturulan komisyon il ve ilçelerde tebdili kıyafetle ve seçmenle konuşarak hazırlanan raporları her hafta topluyor. Seçmene ‘SMS’ yöntemiyle kimi başkan görmek istedikleri de soruluyor. Üçüncü yöntem ise seçmeni doğrudan telefonla arayarak sorunları ve oy eğilimi soruluyor. Farklı şirketlerin hazırladıkları anket sonuçları da Ankara’da toplanıyor.
TEŞKİLAT TEMAYÜLLERİ 
AKP Genel Merkezi’nde Sakarya’da farklı firmalara yaptırılan iki anket sonuçlarının dosyaya konulduğu öğrenildi. İktidar partisinde aday adaylık başvurularının 12 gün içerisinde tamamlanması hedefleniyor. AKP teşkilatın eğilimini temayül yoklamasıyla belirlerken, sivil toplum örgütleri ve şehrin ileri gelenleriyle de yerel seçimlerle ilgili toplantı yapılacak.
16 Ekim 2018 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI