26 Haziran 2019

17 BİN KİŞİ İŞE YERLEŞTİ


İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Vali İrfan Balkanlıoğlu başkanlığında toplandı.

Kurul, Sakarya’nın 2018 yılının 9 aylık döneminde gerçekleştirilen istihdam verilerini değerlendirdi. Valilikten yapılan açıklamada, İŞKUR aracılığı ile 2018 yılının 9 aylık döneminde 17 bin 650 kişi işe yerleştirildiği belirtilerek, İŞKUR tarafından 2018 yılının 9 aylık döneminde işverenlerden 28 bin 824 kişilik işgücü talebinin alındığı, yine bu dönemde kurum aracılığıyla 17.650 kişinin işe yerleştirilmiş olduğu bildirildi. Yine ilk 9 ayda Toplum Yararına Programlarından toplam 11 bin 521 kişi faydalandı. Aynı dönemde istihdamın desteklenmesi faaliyetleri için 37 milyon TL ödenek kullanıldı.  Kurs ve program desteklerinden yararlanan iş arayan sayılarında yüzde 63 artış kaydedildi.
YENİ İSTİHDAM PROJELERİ
Vali İrfan Balkanlıoğlu, mesleki eğitimin önemine vurgu yaparak, kaliteli meslek elemanlarını bütün işverenlerin aradığını ve bu nedende işgücünün kalitesini artırmak için ihtiyaç duyulan alanlarda daha fazla mesleki eğitim programlarının açılması gerektiği belirtti. Balkanlıoğlu ayrıca İŞKUR’ un istihdam teşviklerinin her geçen gün farklı sosyal kesimleri içine alan şekilde genişlediğini vurguladı. Balkanlıoğlu, 18-29 yaş aralığındaki yüksekokul ve fakülte mezunu gençler için “İşe İlk Adım Projesi” ile çalışmak isteyen anneler için “İşte Anne Projesi” nin uygulamaya konulduğunu ve 2 ila 5 yaş arası çocuğu kreşe giden annelere de aylık 400 TL de “bakım desteği” ödendiğini ifade etti.
27 Ekim 2018 , Cumartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI