22 Nisan 2019

YILSONUNDA SAHİPLERİNE TESLİM EDİLECEK


Erenler’de kentsel dönüşüm projesi kapsamında, 666 dönüm alana inşa edilecek 4 bin konuttan yapımı tamamlananlar yılsonunda sahiplerine teslim edilecek.

Erenler’de hak sahipleri, 93 metrekareyle 139 metrekare arasında değişen, 2+1 ve 3+1 şeklinde inşa edilen daireleri doldururken, geçen yıl ihalesi yapılan 2. etap konutları tamamlandı. Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, çok kısa zamanda bitirdikleri ikinci kentsel dönüşüm konutlarının şu anda oturacak hale getirildiğini söyledi.
DEĞİŞİK EBATLARDA
Konutların satışı ve hak sahiplerine teslim etme çalışmalarının devam edeceğini belirten Öztürk, şöyle konuştu: "80 metrekareden 182 metrekareye kadar değişik ebatlarda konutlarımız var. Yeşil alanları, oturma alanları ile gerçekten çok güzide bir mekan oldu. Konutlarımız çok özellikli konutlardır ve konutlarımızın hepsinde güvenlik sistemi var. Konutlar akıllı konutlar ve teknoloji ile donatılmış olarak yapılmış olup vatandaşlarımıza hazır hale getirilmiştir.
TÜRKİYE’DE BİR İLK
Belediye olarak Türkiye'de bir ilki gerçekleştirerek kendi imkanlarımızla kentsel dönüşüm konutlarını inşa ettik. Birinci etap konutları vatandaşlara teslim edildi ve içinde oturmaktadırlar. İkinci konutlarımız hazır hale getirilerek vatandaşlara teslim işlemleri sürdürülüyor. Üçüncü, dördüncü, beşinci, altıncı ve yedinci etap konutlarımız içinde projeleri hazırdır. Üçüncü etap konutları için bin 500 konutluk proje çalışmalarına başladık. Eğer her şey yolunda giderse bin 500 konutun yapım çalışmalarına en kısa zamanda başlayacağız. Hak sahiplerini alan dışında bir yer istemedikten sonra başka bir yere gönderemiyorsun. Özellikle hak sahiplerine kendi oturduğu mıntıkada konut veriyoruz. 666 dönüm arazi üzerinde nerede olursa olsun vatandaş nereyi istiyorsa biz de hak sahibi vatandaşa veriyoruz." 
7 Kasım 2018 , Çarşamba Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI